Cynthia Swanson‘ ın ilk romanı olan Tozlu Rüyalar Kitapçısı‘ nı önünden geçerken tesadüfen gördüm. Konusunu okuyunca hafif, hoş bir tatil romanı olabileceğini düşündüm. Öyle de oldu.

Oldum olası kitaplarla, kitapçılarla ilgili öyküleri okumayı sevmişimdir. Belki paralel evrende yaşayabileceğim kitaplarla dolu bir hayatin vereceği keyiften midir bilmem.

tozlu rüyalar kitapçısıKitty can dostu Frida ile mütevazı bir kitapevi işletmektedir. Sıradan akışında giden hayatlarında Kitty’ nin gerçeğe çok yakın rüyalar görmeye başlamasıyla belirsizlikler ortaya çıkar. Kimseye bahsedemediği bu rüyalar zaman içinde olayların ve kişilerin birbirine girdiği bir sarmal halini alır ve Kitty için farklı bir sürecin farkına vardığı bir dönem başlar.

Zaman zaman “hadi artık nereye varacak bu rüyalar?” diye düşündürse de yazımın başında da belirttiğim gibi ağır bir kurgu veya felsefe, tarih eseri gibi sizi zorlamayacak bir roman istiyorsanız seçeneğiniz olabilir, özellikle de sıcak yaz günlerinin bol deniz, kum ve güneşli tatilleri için….

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It