Bu ev çekiminin yeri ayrı bende. Önceden evi de görmedim, sonunda nasıl bir ev çıkacağını en başında ben bile bilmiyordum.  🙂 Her şey yavaş yavaş şekillendi. Gelin en baştan anlatayım. Mayıs ayının ilk haftasında Nour hanım bana ulaştığında Deniz İstanbul projesi Kalyon Evleri’ ndeki evlerinin dekorasyonu için benden yardım istediler. Daha önce tek tek oda veya bazı köşeler veya aksesuar düzenleme olarak verdiğim dekorasyon danışmanlığı hizmetim bu kez a’ dan z’ ye bir ev için olacaktı. Çok ama çok heyecanlı bir sürecin başladığını tahmin edebilirsiniz. 🙂

dekorasyon danışmanlığı

Öncelikle bana beğendikleri stilde evlerden görseller attılar Whatsapp yoluyla. Çünkü işin diğer tarafı Nour hanımlar o sırada Türkiye’ de yaşamıyorlardı. İlk detayları mesajlaşarak hallettikten sonra bir plan çıkardım. Beğendikleri stillerle uyuşabileceğimiz markaları belirledim. Ve bir nokta daha; buraya geldiklerinde alışveriş için maksimum 5 veya 6 günümüz olabilecekti! 9 mayıstan itibaren de çılgınca bir koşturmaca başladı.

İlk olarak en kolay adımla başladık. Giyinme odası ihtiyaçları ve kullanım alışkanlıkları doğrultusunda Metin Akpınar Aydolap Bahçeşehir şubesinden sipariş verildi. Ray spot alışverişimizi ise Şişhane’ deki Karmet Lights‘ tan yaptık.

metin akpınar aydolap bahçeşehir

Yatak odası ile başlamışken oradan devam edelim. Evin genel tarzı için ilk uğradığımız yerlerden biri Coastal Homes oldu.  Yatağı da burada beğenince komodin ve makyaj masasını Nour hanımın beğendiği bir model üzerinden ilerlendi. Onlar da Coastal Homes‘ a özel olarak yaptırıldı.

dekorasyon danışmanlığı

Evin

Ayna Zara Home‘ dan, aplikler Ikea‘ dan, avize ise Koçtaş‘ tan alındı.  Evin tüm duvar kağıtları Şişhane’ deki Vera isimli firmadan alındı. Perdeleri beğenenlerin sorma ihtimaline karşı bir dipnot vermek istiyorum. Perdelerde tesadüf olarak hiç çalışmadığım bir firma ile çalışmak durumunda kaldım ve sizin gördüğünüz bu hale gelene kadar malesef bizi epey üzdüler. O yüzden şahsen kendilerinin adını vermek yerine her zaman çalıştığım ve işlerine çok güvendiğim Perde Bella‘ yı ben şiddetle öneririm.  6 günlük koşturmacaya nevresim takımları biraz aceleye geldiği için ev sahibimiz aldıklarımızı değiştirmek isteyince yataklara sermedik. Bu dipnot da Instagram’ dan sıkı takip edip nevresim takımları aldığımızı gören takipçilerime gelsin 😉

coastal homes

Salon mobilyalarında kanepeler ve yemek bölümü komple Coastal Homes, berjerler Home Sweet Home, tv ünitesi Onda Mobilya, sehpalar Mudo Concept, avizeler ve duvardaki tüm aksesuarlar Wenge Home‘ da alındı.

Merdivende önceden oluşmuş çiziklerin bakımını kendi evimizde de birlikte çalıştığımız Adler Proje yaptı.

Mumlar:MumyaMum

Çocuk odalarının mobilyalarını Modoko’ daki İnci Bebe ve Genç’ ten aldık. Aydınlatmalar ise Ikea.

dekorasyon danışmanlığı dekoratör

Evin sadece alt katında halı istendi. Tüm halılar Masko’ daki Kont Halı’ dan alındı. Salonda daha estetik ve aslında daha renkleri ortaya çıkaracak görünüm elde etmek adına esasen Afgan halıyı yemek masası altında kullanmak gerekirdi. Ancak ev sahibimiz Afgan’ ı oturma bölümünde kullanmak isteyince o şekilde bir kullanıma gittik.

Merdiven boşluğundaki sarkıt avizeler Karmet Lights’ tan alındı.

Mutfakta hiçbir ankastre ürünü olmadığı için hepsi Bosch’ tan alındı.

Bahçe peyzajı da tamamlandıktan sonra akşamki heyecanlı teslimatı beklemek kaldı. Geldiklerinde yol yorgunu olacakları için ilk rehaveti atmaları için minik sürprizler hazırladık 🙂 Günün sonundaki gülen yüzler 3 hafta gibi kısa bir sürede geçen tüm yorgunluklara değdi 🙂

gardencity flowers

Bu çekimi izlemediyseniz özellikle de ilk karşılaşma anı için Youtube kanalımdan bu linke tıklayarak izleyebilir, süreci birebir yaşamak isterseniz de Instagram’ da öne çıkardığım hikayeleri önce bu ve sonra da bu linkten izleyebilirsiniz. Ayrıca Youtube videomun açıklama bölümünde tüm markaların linklerini de bulabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It