Çocukların kitap okuma alışkanlıklarını kazanmalarının en sağlam ve en temel zamanı erken çocukluk dönemidir, bunu hepimiz biliyoruz. Bu sebepten de daha hamileyken karnımızdaki bebeğe kitaplar okuyoruz, masallar anlatıp ninniler söylüyoruz. Şüphesiz ki bu en direk yollardan bir tanesi, ne verirsen çocukta onu görme durumu. Ancak bununla birlikte şöyle bir etken de söz konusu. Çocuğa okunacak ortamı sağlama ve örnek olma. Hep söylediğim gibi çocuk, anne babanın da kitap okuduğunu görmeli ki örnek alarak öğrenme yolunda da aşama kaydedilsin. Okuma alışkanlığı ile ilgili minik girişimi yaptığıma göre elbette sözü asıl istediğim yere getirebilirim 🙂

okuma köşesi okuma minderi

Yukarıda saydıklarım ne kadar önemliyse fiziksel ortamı geliştirmek de o kadar motive edici esasen. Bu anlamda çocukların odalarında veya evinizde bulunan kütüphane / çalışma odasında onların da hoşuna gidecek okuma alanları yaratmak çok çok önemli.

Bu bilinçle düşünen takipçilerimden Gamze hanım da dünya tatlısı kızı Nehir’ in odasına bir okuma köşesi düzenlemek istemiş. Var olan kısa boylu bir dolabı sedir olarak kullanmaya karar vermiş, minderleri için de benden destek istedi. Daha doğrusu tek minder, 2 tane de ponponlu yastık hazırladık. Rengini de odanın genel paletinden yola çıkarak yatak örtüsü ve perdenin tonlarına yakın duck kumaştan seçtik.  Nehirciğin mutlu ve keyif dolu anlarda tadını çıkarmasını dilerim.

Siz de okuma köşesi veya herhangi bir alanda kullanılacak minder veya yastıklar yaptırmak istiyorsanız her tarz için bizimle decorideatr@gmail.com veya 0542 637 4998 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It