Önceki hafta Heritage koleksiyonundan parçaları ve  Karl Lagerfeld & Mood by Christofle serisini görmek için İstinye Park Christofle mağazasındaydım. Sadece çok kısa bir süre için mağazada olacak Heritage ürünleri isteyenler sipariş verebilecek. Çağdaşı ve gelenekseli bir arada vurgulayan bu koleksiyon gerçekten yakından incelenmeli.

christofle heritage

christofle

karl lagerfeld mood by christofle

Piyasaya sürüldüğü ilk günden beri çok beğendiğim Mood koleksiyonuna Karl Lagerfeld dokunuşuyla yepyeni bir parça eklendi. Lagerfeld’ in tanıdık hatlarına sahip, hem gösterişli aynı zamanda sade hem de şık bir tasarım olmuş. Klasik gümüş kaplama üzeri çizgilerle hareketlenmiş koleksiyon 2 rengiyle satışta. Kendiniz keyifle kullanırken çocuklarınıza da aktarabileceğiniz ikonik bir takıma sahip olmak isterseniz mutlaka göz atın derim.

slyvie christofle

Bu keyifli davetin bir güzel etkinliği de Paris’ ten gelen marka elçisi Sylive Bessieres,  sunumuyla sofra sanatının inceliklerine değinmesi ve yılbaşı dokunuşlarına yer vermesi oldu. Sofra kurulumuna dair bilmediğimiz ufak detayları da öğrenmiş olduk.

Örneğin, servislerin bu şekilde kullanılması Fransız stili, bizim alışkın olduğumuz açık kullanılması İngiliz stiliymiş. Ters kullanılmasının sebepleri hem temizlik açısından hem de Christofle tasarımlarında genelde servisler desenli olduğundan arkalarındaki desenin de sergilenebilmesi amaçlıymış. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz kaşık çorba kaşığı değil, farkındaysanız kenarında kıvrımı var. Genelde kabuklu deniz ürünleri servis edildiğinde sosunu rahatça alabilmek için kullanılan bir servismiş. Diğer yandan, kaşık demişken çorbanızı nasıl içersiniz? Kaşığın yanından mı yoksa dümdüz karşıdan mı? Dümdüz karşıdan içiyorsanız işte bu yine Fransız stili, yandan içiyorsanız da İngiliz stiliymiş. Buradan son bir tüyo daha vereyim.

christofle vertigo

Halkaların yer aldığı Vertigo serisi de favorilerimden. Eklendiği her üründe zarif tasarımlar ortaya çıkarmış. Şamdanları ve takıları mutlaka incelenmeli.

christofle lotus

christofle vertigo

christofle vakko

havyarlık

Yine Vertigo serisinin havyarlıkları da muhteşem. Bu arada Sylvie Bessieres’ in de belirttiği üzere “Her gün havyar yemiyoruz ama bu havyarlıklarımızı her zaman kullanamayacağımız anlamına gelmiyor. Sofranızda centerpiece olarak çiçeklerinizle de kullanabilirsiniz.” Her zaman dediğim gibi ne kadar çok özgürlük, o kadar yaratıcılık! Hem sofrada hem evlerinizde cesur kombinler yapmaya çekinmeyin. Bu hoş davet için Vakko ve Christofle Türkiye ekibine teşekkür ederim.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It