Aralık ayına hızlı bir giriş yaptık. Kısalan günlerin, buzzz gibi soğuyan ve kararan havanın en katlanılabilir yanları masum masum dökülen kar taneleri ve sıcacık bir alev etrafında dumanı tüten içeceğinizle ısınma halleridir sanırım. Zira benim açımdan tam da öyle. Elbette kızım kış, kar, kıyamet bir günde doğduğundan bu havalara bakış açım bir nebze daha yumuşamış durumda.

Her mevsim değişimi beni yeni tasarımlar yapmaya itiyor. Acaba şimdi ne denesem, hangi deseni, hangi konsepti çalışsam diye kafa yorup başlıyorum araştırmalara, çizimlere. Çizimden kastım müthiş bir ressam değilim elbette ama koltuğa oturup gözlerimi kapadığımda neler hayal ediyorsam onları kaba taslak şekillere döküyorum önce, sonrasında da atölyemizde profesyonel çizim programlarına aktarıyoruz. Tabii burada başımıza gelen teknik aksilikler, boyutlandırma handikapları, desen avantaj ve dezavantajları derken üretim süreci bir hayli kalp çarpıntılı oluyor.

kar tanesi amerikan servis

Şablonlar netleştiğinde de sıra geliyor kumaşlarla nakış iplerini kombinlemeye. Sanırım işin en keyifli anı buradan, ilk ürün çıktığı ana kadarki süreç. Bazen hayal ettiğin renk kombini ortaya çıktığında o kadar da vurmuyor kalbinden, hemen üstüne bir çizik atıp başlıyoruz yeni denemelere, farklı kombinasyonlara. En içimize sineni bulana kadar deneme yanılma. Bu kez üretim aşamasını baya bir detaylandırdım size ama nasıl büyük keyifle, aşkla ve uğraşlarla çıktığını bilin istedim. Ortaya çıkan her ürün bebeğimiz oluyor yeni evine gidene kadar. Sizin de güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

Bu kış en klasikleri yorumlamak istedim ve farklı bir ürün gamıyla: bardak altlıkları. Daha önce üretim süreçlerinde bardak altlıklarını hazır ve dantel ürünlerden seçmiştim. Bu kez birbirinden güzel nakışlarımızı heba etmeyelim ve birbirinden şık sunumlarınızda yerlerini alsın istedim.

kar taneli amerikan servis

Amerikan servisini biz kar tanesinden hazırladık ancak siz biliyorsunuz ki hepsi rahatlıkla değişebilir, diğer figürler servislerin üzerinde yerini alabilir. İlk etapta siyah fay kumaşa gümüş ve krem isviçre keteni krem rengi kumaşa bakır bronz renklerini çalıştık.

kar tanesi bardak altlığı

ornament placemat

ekose geyik

çan

kozalak nakış

kozalak nakış

Biraz da bakır bronz koleksiyonunu inceleyelim ama öncesinden bir minik hatırlatma da yapayım. Çok çok yakında altın ve yeşil-kırmızılı seri de atölyeden çıkmış olacak.

kozalak kahve sunumu

ağaç süsü

kar tanesi

geyik

Yeni renklerin serileri gelene kadar siz de bu ve bunun gibi örneklere sahip olmak isterseniz [email protected] veya 0542 637 4998 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It