Dekorasyonun en önemli mihenk taşlarını en küçük parçalar oluşturur desek çok da yanlış olmaz sanırım. İster ev ister ofis, otel ya da hastane hangisi olursa olsun kullanılan mobilya ve avizeleri yerleştirdikten sonra gözler, dekorasyonun asıl tarzını ve zevkin ipuçlarını verecek olan aksesuarları arar. Bu aksesuarların seçimi, malzemesi, birlikte kombinlendiği diğer objeler, bir mekanın DNA’ sını oluşturur. Yani mobilya ve aksesuarlar kimlik kartıysa, aksesuarlar mekanın karakteridir de diyebiliriz. Bu anlamda ürünlerini uzunca bir süredir çok beğenerek takip ettiğim Deluxe Deco üzerinden biraz detaylıca anlatmak istiyorum aksesuar seçimini ve önemini.

deluxe deco

15 yıllık mermer üretim tecrübesi olan ADK Mermer’ in zamansız ve özgün aksesuarlar tasarlama düşüncesinden doğmuş bir marka Deluxe Deco.  Yüzyılların oluşturduğu bu doğal taşın sıradışı formlarda işlenip, eşsiz malzemelerle bir araya getirildikten sonra evlerimizde ölümsüzleşmesi ve aynı zamanda ulaşılabilir olması markanın mottosu. Bu kadar hassas ve değerli bir bakış açısından ve emekten geçen her ürün haliyle birer sanat eseri haline geliyor.

deluxe deco mermer

yılbaşı hediyesi

geyik

Aksesuarları yakından incelemek ve aralık ayında yayınlanacak All Decor dergisi çekimi için geçtiğimiz hafta mağazayı ziyaret ettim. Yılbaşı ruhunun şehri çoktan sardığı şu günlerde Deluxe Deco da yeni yıl hazırlıklarına ve kombinlerine başlamıştı. Ben de merceğime takılanları sizinle paylaşmadan önce, yeni yıl demişken Deluxe Deco’ nun yeniyıl sürprizini açıklayayım. Çok yakında websitesinden online satışa da başlayacakları için ürünlerine çok daha pratik bir şekilde ulaşabileceksiniz. O zamana kadar İstanbul dışında iseniz Instagram hesaplarından iletişime geçmek için buraya tıklayabilirsiniz.

deluxe deco yılbaşı

Seramik küpler, mermerler, şamdanlar hepsi birbirinden şık ve seçim yapması zor olsa da benim gönlüm üstteki geyikli mermer obje ve alttaki çiçek geçişli mermer kasede kaldı. Özellikle yılbaşı zamanı dekorasyonda geyik sincap gibi hayvanlara yer vermekten hoşlanıyorsanız bu iyi bir seçim olabilir. Göz, yuvarlatılmış veya dairesel formdaki nesneleri estetik olarak daha iyi algılar, bu objelerin güven veren duyguları harekete geçirdiği bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu anlamda geyikli mermer obje daha da cezbedici hale geliyor.

mermer kase

mermer aksesuar

aksesuar

Buradaki kombinde de dairesel formların kavrayıcılığını görebiliyoruz. Kişiselleştirilmiş bir ürünü beğenmeyecek insan yoktur bana göre. Dolayısıyla üzeri altın veya gümüş renkle harf kazınmış bir mumluk hediyesi yılbaşı, doğumgünü, yeni iş tebriği gibi önemli günlerde tercih edilebilecek favori hediyelerden olabilir.

mermer mumluk

Gümüş ve gümüş kaplama objelerin yeri ise daima apayrı. Gerek dekorasyona gerekse sofra tasarımına kattıkları değer ve ışıltı onları zamansız şıklığın demirbaşları haline getiriyor. Bu ayaklı servis ise günün diğer favorilerinden oldu benim için. İsterseniz sofra sunumunda çiçek aranjmanınızı değerlendirin, isterseniz en lezzetli tariflerinizi servis edin, hepsi için enfes bir parça!

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim bir konu da önümüzdeki yıl iri parçalar halinde doğal taşların dekoratif olarak daha yoğun bir şekilde kullanılacağı. Deluxe Deco bu segmentteki ürünleri şimdiden sunmaya başlamış. Kadifemsi ve ışıltılı olmak üzere farklı dokulardaki bu aksesuarlara da göz atmayı unutmayın. Ev ya da ofisinizde çarpıcı dekoratif alanlar yaratmak, sevdiklerinizi özel ürünlerle mutlu etmek isterseniz Deluxe Deco’ nun geniş ürün yelpazesine mutlaka inceleyin.

seramik küpler

sehpa kitapları referans kitap

 

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It