Tematik sofralar her zaman hem hazırlayanı hem de misafirleri heyecanlandırır. Mevsimin, bayramın ya da kutlamanın, bir araya gelmenin konusu, bahanesi ne olursa olsun yapılan hazırlıklar da o anın birer parçasıdır. Mevsimlerden sonbahar, aylardan ekim ise bizim de sofraya sebebimiz elbette sonbahar. Doğanın renk paletini ilkbaharın tersine canlı renklerden toprak tonlarının en göz alıcı renklerine çeken kuruyan yaprakları odağımıza aldık. Yepyeni nakış modelimizi oluştururken aklımda bir yandan bu kuru yapraklar vardı bir yandan da kışın en sevdiğim sebzelerinden balkabağına gidiyordu aklım. Ben de Instagram hesabımda sizlere sordum bir anketle: kuru yapraklı mı yapraklı ve balkabaklı mı olsun yeni tasarım diye. Siz de %70 civarı bir farkla ikisini görmek istediğinizi belirttiniz ve başladı bizim süreç. 🙂 Ona gelmeden önce bu sofrayı kurarken nelerden yararlanabiliriz, nasıl çeşitlendirebiliriz gibi detayları bulabileceğiniz bir vlog da hazırladım Youtube kanalımda. Buraya tıklayarak videoyu da izlemeyi unutmayın.

20181002_111816

Sararan kızaran yaprakların tüm tonlarına yer vermek istedim. Yavaş yavaş cılızlaşan ağaçların o zarif dallarından bir bir dökülmesi gerekiyordu yapraklarımın. Öyle de oldu. Tam döküldüğü yerde de tupturuncu, tatlı mı tatlı bir balkabağı. Görmüş olduğunuz nakışta turuncu tonları var diyip geçebilirsiniz ancak orada tam tamına 10 renk mevcut.

20181002_111731

Gelelim çekim günümüze. Evet havalar soğuyor ama son soframız yine açık havada olsun istedim. Tam da o ağacın altında, yapraklar birer birer masamıza dökülürken 🙂 Tabii ki bu soframı çiçeksiz bırakamazdım. Centerpiece çiçeğimi yine her zamanki gibi Bahçeşehir Gardencity Flowers hazırladı. Buraya tıklayarak sayfalarına ulaşabilirsiniz. Nakıştaki tonlara uygun starliçelerden, otsu bitkiler, ayçiçeklerden oluşturuldu.

gardencity flowers bahçeşehir

gardencity flowers

balkabaklı kuru yapraklı amerikan servis

İsterseniz benim gibi yüksek bir orta süsü olarak değil de daha alçak bir vazoyla daha yere yakın bir tanzim yaptırabilirsiniz.

balkabaklı nakış

decoridea amerikan servis

kurumuş yapraklar

Atölyemizden çıkan bu yeni ürünümüz ekranlardan tanıdığımız, çok sevgili Selin Kutucular‘ a gitti. Mutlu günlerde kullanmasını dilerim. Kendisiyle de ayrıca çok çok keyifli bir çekim ve söyleşi yaptık. Çok yakında onu da hem blogta hem de Youtube kanalımda bulabileceksiniz.

sonbahar sofrası

kuru yapraklı nakış

Bu nakışı isterseniz farklı ev tekstili ürünlerine de uygulayabiliriz. Detaylı bilgi ve sipariş için decorideatr@gmail.com dan veya 0542 637 4998 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz. Son olarak yazıyı bitirdiğinize göre bu çekimi Youtube kanalımda da izlemeyi unutmayın 😉 link için buraya tıklayabilirsiniz.

balkabağı nakış

sonbahar sofraları

bahçe dekorasyonu

sonbahar bahçeleri

kristal bardaklar

sofra dekorasyonu

sonbahar sofraları

alternatif sofralar

peçete halkası

kuru dallar yapraklar nakış

kahve molası bardak altlığı20181002_131058

20181002_131912

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It