Dekorasyon oyunu da mı varmış demeyin şimdi. Dekorasyona ait en merak edilen konulardan birinin dekorasyon oyunları olduğunu tahmin eder miydiniz? Ben söylemiyorum, inanın sizin kadar ben de şaşırdım ama istatistikler söylüyor. Zaten yıllarımızı verdiğimiz meşhuurr The Sims, Sims City gibi oyunlar en ala dekorasyon oyunu değil de ne? Sıfırdan inşa edilen evler, şehirler ve hatta hayatlar…

the sims

Yıllar içinde gelişen bilgisayar ve yazılım teknolojileri sayesinde bugün yapay zekalar bile yavaş yavaş hayatımıza entegre oluyorken elbette naçizane, dekorasyon da bundan nasibini aldı. İnternette biraz araştırdığınızda yığınlarla dekorasyon oyunu bulabiliyorsunuz.  Bu oyun yığınları içinde kaybolmamanız için bir derleme yaptım. Çizimlerinden içeriğine kadar en keyif verenleri bir araya topladım.

 

design home

Bunların en ünlü serisi Sims’ lerden bahsettikten sonra onun profesyonelliğini farklı bir boyuttan ele alan başka bir oyundan bahsetmek istiyorum: “design home“. Bu oyun The Sims, Farmville vs gibi “oyun” oynar izlenimi yaratmıyor sizde. Bilakis kendinizi müşterisi için “render” hazırlayan mimar gibi hissetmenizi sağlıyor çünkü çizimler ve görseller müthiş, son derece gerçeğe yakın. Dekorasyon markaları da içeren 3 boyut modüllü bu oyun “iç mimarlığa giriş 101” dersi kıvamında 🙂 Tabii ki bu sadece bir oyun, o derece ciddiye almayın ama epey keyif alacağınızı temin edebilirim.

matchington mansion

Yine işi daha “oyun” klasmanında tutmak isteyenlerle devam ediyoruz. En bilinenlerden biri de Matchington Mansion. Saklı nesneler, düzen bozan kuzenler, kullanılmayan odalar, komşuların dekorasyon fikirlerini gözetleme gibi epey sürprizler içeren bir oyun. Design Home gibi profesyonel ilerlemek istemiyorsanız mutlaka şans vermelisiniz.

matchington mansion

homescapes

Birbirinin devamı gibi düşünebileceğiniz Homescapes ve Gardenscapes‘ in çizimlerini ben çok beğendim. Oynarken sizin de gözünüzü okşayacağını söyleyebilirim.

gardenscapes

bahçe partisi dekor oyunu

Tavsiye edeceğim son oyun ise çocuklarınız için. Çizimlerini biraz daha basit bulduğum, oynaması da daha kolay olan “bahçe partisi dekor oyunuçocuklar için uygun olabilir. Eğer şimdiden bu alana ilgisi olduğunu gözlemliyorsanız ufak ufak bu oyunlarla da gidişatı gözlemleyebilirsiniz.

Bunların haricinde sizin de eklemek istediğiniz, zevkle oynadığınız oyunlar varsa yorum olarak aşağıya bırakabilirsiniz.

 

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It