Geçtiğimiz aylarda Electrolux’ un lansmanına katılmıştım. Evde de bu markanın şarjlı süpürgesini kullandığımdan ve memnun olduğumdan yeni ürünlerini görmek istedim. Lansmanda hem standart elektrikli süpürgeler hem de şarjlı dikey süpürgeler tanıtılmıştı. Önceki hafta Electrolux bana bir sürpriz yapıp şarjlı dikey süpürgesi Ergorapido Lithium HD modelinden göndermiş. Instagram’ da, deneyip görüşlerimi yazacağımı söylemiştim.

20180321_123540

Yaklaşık 2 haftadır deniyorum ve performansından çok memnun kaldığımı söylemek isterim. Tabii ki bu kuru bir memnuniyet değil. Dikkatimi çeken özelliklerinden biri, önceki nesil Ergorapido süpürgemde de deneyimlediğim şekliyle şarjının çok iyi performans sergilemesi. Bildiğimiz şarjlı süpürgelerle bir odayı güç bela süpürürsünüz onda da şarjın bitmesine yaklaştıkça performans düşer, çekiş gücü azalır. Ergorapido’ da böyle bir durum yok. Şarjı tamamen bitip kapanana kadar en güçlü modunda çalışıyor ve tabii ki öyle bir oda değil, size 30 ila 50 dakika arasında bir süpürme süresi sağlıyor.

20180321_123546

Evin genelini süpürüken kolay ve rahat taşınabilen iskeleti sayesinde fazla eğlip bükülmeden, sırt ve bel ağrıları çekmeden işinizi tamamlayabiliyorsunuz ki benim ev temizliğinde en tahammül edemediğim şeylerden biri aşırı ağır ve iyi çekmeyen süpürgelerdir. Masa, koltuk, perde, yatak gibi alanları süpürmek için tek düğmeye basıp el moduna geçebilirsiniz. Böylelikle buraların temizliğinde koca süpürgeyi kaldırmak zorunda kalmıyorsunuz.

20180321_123603

Bu süpürgenin en güzel yönlerinden biri “brush roll clean” sistemi. Süpürge çalışır konumdayken buraya basılı tuttuğunuzda topladığı bütün o uzun saçları kırıyor. Böylelikle filtreyi temizlemek de daha rahat oluyor.

20180321_123627

Ergorapido’ nun bir kullanışlı özelliği de 180′ dönebilen başlığı. Arka alana yerleştirilmiş körük sayesinde ufacık hareketlerle sağa sola dönüşleri kontrol edebiliyorsunuz. Bu da elbette dar ve köşeli alanlara erişimi kolaylaştırıyor.

20180321_123718

Şarj destek aparatı da son derece minimal ölçülerde, koyduğunuz hiçbir yerde kocaman bir yer kaplamıyor. Sözün özü, kablolu elektrikli süpürgeye bile eliniz gitmez hale getiren nefis bir ürün. Özellikle yavaş yavaş çeyiz sezonunu açan evleneceklere şiddetle tavsiye ederim. Ürünü teknik özellikleriyle incelemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

20180321_123646

 

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It