Yaşanmışlıklar ne kadar değerlidir değil mi? Bir eve adım attığınızda size neler anlatır neler. O sebeple 2.el eşyalar satan yerlerin müptelasıdır kimileri. Antika sever misiniz ya da ikinci el mobilya kullanma alışkanlığınız var mı? Belki de şöyle sormak bizi anılar yolculuğuna çıkarabilir. Her bir köşesine sinmiş hikayeleriyle büyükanne ve dedelerimizin evi aypayrı bir huzur vermez mi bize? Eski güzel günler hatırlanır adeta tüm eşyalar bile dile gelir. Kendi adıma hala anneanne ve babaannelerimin evleri tarifsiz duygular uyandırır bende. 

dekopasaj

Daha önce ikinci el mobilya veya antika kullanmamış bile olsanız ilginizi çekebilecek bir siteyle tanıştırmak istiyorum sizi. Dekopasaj! Online alışverişte her geçen gün yeni atılımlara şahit olurken markalı modern veya vintage 2. el mobilyara yoğunlaşan Dekopasaj, gezinmesi ve alışveriş yapması çok keyifli bir site. 

Öncelikle pratik bir site. Her şey kategorilerle çok net ayrıldığı için aradığınızı bulmaya çalışırken görsel denizinde boğulmuyorsunuz. İhtiyacınız ve zevkiniz neyse adım adım ilerleyerek en doğru ürüne ulaşıyorsunuz. Üye olmadan da alışveriş yapabiliyorsunuz ancak siteye kayıt aşaması da fazla oyalamıyor, gayet pratik. Yine de tercih sizin, sonrasında gelsin rahat alışveriş!  Kullanım kolaylıklarından bir tanesi de satıcıya ürünle ilgili soru sorabilme, yorum yapabilme. Böylelikle alım yapılmadan önce akılda soru işareti kalmıyor.

dekopasaj

Yukarıda paylaştığım el oyması, aynalı masif kapı radarıma takılanlardan. Bu ara Bali’ ye duyduğum ilgi Tayland, Endonezya, Bali gibi coğrafyalarla özdeşleşmiş bu yüksek işçilikleri biraz daha gözdem haline getirdi. İşin daha hoş tarafı yalnızca dekoratif kapı görünümü yok, üstüne bir de kapılar açılıyor ayna çıkıyor. Özellikle geniş alanlarda kullanım için nefis bir ürün.  Peki bu ekoseyi gördüğünüze göre benim es geçmeyeceğimi tahmin edersiniz herhalde?

Antika dedik ama çok önemli bir vurguyu yapmadan geçmeyeyim. Bir şehirde kısa süreli yaşayacaksanız veya düşük bütçelerle bir öğrenci evi dizayn etmek istiyorsanız da adresiniz pekala Dekopasaj olabilir. Yüzlerce ürüne uygun ve avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Ve.. Anılar demiştik değil mi? Çok sevdiğim bir aile büyüğümün yitip gitmiş evinden bir köşeyi andıran bu görselle sizi siteye davet ediyorum.

 

Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It