Mücevher dünyasında her kadının rüyasını süsleyen, bir gün ona sahip olmayı herkesin dilediği marka olan Cartier New York Fifth Avenue’ daki butiğinin kapılarını 2,5 yıllık renovasyonun ardından açtı. Aslında projelendirme ve tasarım aşamasıyla 4 yılı bulan bu ciddi süreç sonrasında ortaya çıkan muazzam iş herkesi kendine hayran bıraktı.

Rectangle 14

Biraz tarihine bakacak olursak,esasen 1904′ ten beri Morton Plant isimli bir iş adamının malikanesi olan yapıyı, markanın kurucusu Pierre Cartier 5 yıllık bir araştırma sonucu 1917′ de iki sıra inci karşılığında kendisinden satın alır.

01-AB-mansion-sept-w2_WW

Fransız mimar Thierry Despont renovasyon ekibinin lideri olarak proje başına geçti. Neo-klasik tarzın hakim olduğu yapıda 500 ton yapı çeliği kullanılmış ve inşaatla alakalı 10 farklı ülkeden gelen materyallere yer verilmiş.

cartier2

101 adet vitrin detayı, 43 çeşit deri ve kumaş, 35 adet mobilya tamamen Cartier’ ye özel tasarlanmış. 30 adet avize ise Pierre Cartier’ nin seçimleri göz önünde tutularak üretilmiş. 20. yüzyılın lüks anlayışını yansıtan, özenle seçilmiş 110 antika ise dev butiğin 5 ayrı katında kullanılmış.

cart2

Bu butiğin içinde olup da kendinizi ayrıcalıklı hissetmemenize imkan yok. Yarım milyon saat harcanarak tamamlanmış tadilat.

cartier

Hem özel salonlara hem de herkesin gezebileceği alanlara yer verilmiş. En üst kattaki teras ise özel davetler ve sergiler için kullanılacak.

cartier-mansion-maisie-plant-salon-2016

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It