Böyle zincirleme isim tamlamalı kocamaaan başlıkları sevmiyorum aslında. Ama bazen vermek istediğim fikir için kaçınılmaz oluyor. Kendimi akladığıma göre konumuza geçebiliriz. 🙂 Zaman zaman evimin detaylarıyla ilgili sorular geliyor, mümkün olduğunca yanıtlamaya çalışıyorum ya da parça halinde görsel paylaşıyorum. Doğum yapacağım zaman da size söz vermiştim kızımın odasının tümmm detaylarını yayınlayacağım diye, öyle de yaptım (buradan okuyabilirsiniz).

20160821_124957

Eee zaman geçti Derinko’ muz 5 gün önce 18 ayını bitirdi. Bu 18 aylık dönemde ufak tefek değişimler zaten oluyordu. Vakit ilerledikçe kullanılmayan eşyalar kalkıyor ve hatta onlar kalkamadan yenisi çoktan gelmiş olduğu için odanın içinde her an daralan bir alan söz konusu oluyor. Misal, oyun halısı, alt değiştirme aparatı, anakucağı, kutusunda açılmayı bekleyip gün yüzüne çıkan ilk adım arabası ve bisikleti gibi sirkülasyonlar söz konusuydu. 18. ayını tamamlayan çocuğun artık boyama, yazma, çizme (tamam tamam 🙂 karalama ) zamanları gelmiş oluyor, kitapları hiçbir yere sığmaz oluyor ve bir de kitaplık gerekiyor.

20160821_124932

Tüm bu ihtiyaçlar için “IKEA” evimizin her şeyi diyoruz. Özellikle çocuk odalarına sunduğu pratik çözümlerle benim favorim. Çünkü zaten çocuğa dair hiçbir şeyi ömürlük kullanamadığınız için, bu geçici sürede tasarımı hoş, sade ve kullanışlı ürünleriyle hayatınızı kolaylaştırıyor. Gelelim bizim yaptıklarımıza. İlk olarak rahat alan açılması için şifonyerin yerini değiştirdik ve dolapla yatak arasına aldık. Böylece karşı duvar alabildiğine bize kaldı.

20160821_125214

Ve her çocuk odası bir gün mammut masa ve sandalyeye kavuşacak! E bizimki de kavuştu. Renkleri, tasarımı ve yüzey dokusu çok hoşuma gittiği için ekstradan nerede ne var diye başka hiç arayışa girmedik bile, gittik aldık. Belki birkaç renk seçeneği daha olsa iyi olabilir, belki sarı ve mor… Bu arada masada resim yapsın, sandalyede otursun diye alınan bu parçaları efektif kullanmayıp masanın tepesine çıkan çocuğu vazgeçirmenin yolları varsa bir zahmet yorum olarak bırakıverin şuraya 🙂

20160821_125127

Asıl favorimi sona sakladım elbette. Benim gibi bir kitapkurdu olsun diye yürüttüğüm çabalarım sonucu Derin’ in kişisel kütüphanesi 18 ayda bu şeklini aldı. Kitap sevdiği için ve her geçen gün daha da ilgisini çektiği için artık özgürce seçip bakabilmesi adına onun boyuna uygun bir sistem gerekiyordu. Aynı zamanda da kitapların yüzünün çocuğa dönük olması lazım, yani “evdeki bizim kütüphaneye koyarız işte onunkileri de” diye bir şey yok, onunki ayrı olacak.

20160821_125140

Biz de bu u formundakilerden tercih ettik. Çok da kalın olmadığından kapının arkasına gelen kısım hiç sorun çıkarmadı. Hatta ileride yine kitaplar arttıkça bu rafların daha kısalarını da kapı arkasında yükseltmemiz için bize fikir verdi. Fiyat bilgisi merak edenler için de bilgi vereyim. Mammut sandalyelerin adedi 45 TL, masası 88 TL, rafların adedi ise 115cm- 28 TL. Rafın 55cm olanı da mevcut ki o da 15 TL. Yani çocuğunuza kendi kütüphanesini yapmamak için hiçbir sebebiniz yok 😉 hadi kolları sıvayın bakalım siz de…

Ayrıca bu çekimi yaparken Instagram stories ve snapchat’ ten ne tür kitaplar aldığımla ilgili soru gelince bir dahaki “kütüphanemizden” yazımı Derin’ in kitaplarına ayırmaya karar verdim.

20160821_125018

Yazar

5 Yorum Var

  • decoridea Reply

   hangi tür malzeme istediğinizle ilgili detaylı bir mail atabilirseniz yardımcı olayım 🙂 sevgiler

 1. Selamlar Sibel hanım,

  Blogunuzu çok güzel ve özenle hazırlamışsınız tıbkı kızınızın odası gibi 🙂 Bizim size şöyle bir tavsiyemiz olacak. Henüz halı örtüleriyle tanışmadıysanız http://www.pasajhome.com adresinden modelleri inceleyin isterseniz. Kız çocuk odası için üç boyutlu halı örtüleri mevcut.

  Bu arada kitap köşeside çok hoş olmuş.

  İyi bloglamalar.

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It