Aralık ayından itibaren kendimi heyecanına kaptırdığım konuydu kızımın doğumgünü. 19 şubata 2 aydan fazla vardı ama ohoo detayları belirlemesi, hazırlığı filan derken ancak yetişirdi her şey. 4. ayımdayken size hamileliğimi müjdelediğim yazım dün gibi aklımda ( burada ). Ne çabuk geçti şu 1.5 yıl da benim fındık kurdum büyüdü, gelişti, doğdu – minik kar tanem oldu – da 1 yaşına bile geldi… Zaman dediğin su, canım okuyucum.

Geçen yılki kar fırtınasıyla geldiği, hastaneye bile binbir zorlukla yetiştiğimiz o sabaha karşı daha belli olmuştu doğumgünü konseptinin ne olacağı.. Kar, kar tanesinden başka onu en iyi ne anlatırdı ki? Kar bebeğiydi o. Minik kar tanemiz için detayları belirledik ve koşturmaca başladı.

Detaylara geçmeden önce işte genel görünüm…

DSC_0207

DSC_0358

Kuru ve kara bürünmüş dallarla kış efektini güçlendirdik.

DSC_0211

Organizasyonlarımızda genelde tercih ettiğimiz marka CircusBakery minik bir tatilde olunca kardeşim ve eşi bu cici cupcake ve kurabiyeler için kolları sıvadı 🙂  sizce de çok minnoş olmamışlar mı? Lezzet de enfesti belirtmeden geçemeyeceğim. Bu tip organizasyonlarımızda ailece çalışmayı seviyoruz, bezeler ve beze kulesi de eşimin maharetli ellerinden çıkma. Gri ve beyaz o kadar odağımızdaydı ki ikramlık tüm şekerlemeleri de aynı şekilde ayarladık. Drajelere ek olarak aslında kullanımı pek kimsenin aklına gelmeyen ama beyaz olduğu için aklımıza gelince “evveeett” dediğimiz leblebi şekerini ilave ettik.

DSC_0209

Süsleme detaylarına gelirsek, Frozen çizgi filminden dolayı dört bir yanın mavi beyaz olması kar buz efektini mavi olarak uygulamaktan uzaklaştırdı bizi. Neticede bizim olayımız Frozen, Elsa filan değil kar yığınları, pamuk gibi kar taneleriydi. O yüzden gri-beyazda karar kıldık. Gri masa örtüsünü masanın üzerinde beyaz kürk ile tamamladım. Her doğumgününde dağıtılan ve eve gelmeden çöpe giden standart süslerden çok sıkıldığım için kızımın hastane odası süslemesinde (buraya tık tık) daha uzun vadeli olsun diye taptaze bir oda kokusu hazırlamıştım. Bu sefer ise tamamen mideye yönelikti 🙂

20160221_151929_resized

Şeker büfesi ikramları için bilindik türevde kutular yerine içinden puf puf beyaz tüller fışkıran kornetler hazırlayıp ortasına da birer kar tanesi konduruverdik. Bu arada ayna kesim kar tanelerimiz için LatteBaby’ e teşekkür ederiz.

20160226_021642 (1377 x 2448)

20160221_135239_resized

Görsel bütünlük ve kullanım rahatlığı için amerikan servisi tercih ettik, panodaki karlı manzara görselini buraya da taşıyarak. (resimdeki ciddi kusura takılmayın rica edeceğim-ki ben mekan sorumlusuna gerekeni yaptım- zira 65 kişilik bir organizasyonu tek başına yönetirken bir de yamacında bebek varsa bazı şeyler kaçabiliyor gözden)

20160221_135425_resized

Masalara yine aynı desen baskılı kartonetlerde popcorn kaseleri koyduk, dikkatinizi çekerim yine beyaz ikram 🙂

20160221_151945_resized

DSC_0214

DSC_0204

DSC_0196

Kızımızın üstü kar taneli tüllü, kürklü pofidik elbisesini ise Moms & Ones hazırladı. Doğumgünümüzde emeği geçen, yanımızda olan, arayan, mesaj atan, kutlayan herkese çok çok teşekkür ederiz. Siz de bu veya benzer temalarda organizasyonlara sahip olmak isterseniz bana 0542 637 4998 veya decorideatr@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It