Herkese merhaba, 
Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Hometex fuarını sizler için ziyaret ettim. Yeni trendleri yakalayabilmek, renk ve desen cümbüşü içinde kaybolabilmek için. Onlarca firma yeni sezon ürünlerini sergilemek için yerini almıştı. Minik bir dipnot düşmek gerekirse Evteks fuarlarının hengamesine alıştığımdan konu birebir aynı olsa da diğerine göre biraz daha sönük geldi bana.
Bu fuar önümüzdeki yılın trendlerinden ziyade içinde bulunduğumuz mevsime hitap ediyor. Tüm firmalar sonbahar kışa yönelik hazırlıklar yapmışlardı. 

Cıvıl cıvıl desenlerden ziyade koyu ve ağır renklerin, baskıların, kış çiçeklerinin kumaşlara yansımış haline tanık oldum bolca. 
Döşemeliğin yanı sıra çeyiz, ev tekstili ve perde sektörleri de fuarda ciddi hakimiyetteydi. Benim artık görmekten yorulduğum ancak hala ciddi anlamda popüler zebra perdeler ise neredeyse koca bir hole hakimdi. Zebrada ise klasik şeritlere yüzlerce çeşit desen eklenmiş olmasıydı.

Fuarın en dikkat çekenlerinden biri özellikle kadifeye bambaşka bir boyut katan marka Epengle idi. Sınırsız sayıda desen seçeneğine sahip ürün gamında koyu bejler, açıktan koyuya griler ve siyahlar dikkatimi çeken tonlardı. 

Her kış kendini aradan dereden göstermeye çalışan hardal sarıları ise bu yıl her yıl olduğundan daha iddialı. Özellikle tekli ve berjer tipi koltuklarınızın kumaşlarında tercih edebilir, belki dekor perdelerinize bile uygulayabilirsiniz. 
Instagram’ da fuar ile ilgili paylaştığım videoyu buradan izleyebilirsiniz.
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It