Geçen ay Afrika’ ya doğru yollanmış fantastik bir ortam sunan, safarinin göbeğinde bir otel gezmiştik. Hazır güneye inmişken bu ay da Afrika’ da kalalım diyor ve bu kez rotayı Fas’ a çeviriyorum. 

Bu egzotik şehirde bir o kadar egzotik bir otel El Fenn. Kuzey Afrika’ nın oryantal unsurlarını her adımda taşırken çookk yüksek tavanları, gizli dinlenme köşeleri, terasları ve otel sakinlerinden kaplumbağa ailesiyle kendinizi çok farklı hissedeceğiniz kesin.

Ortadoğu kültüründen kaynaklı sofa ve geniş dinlenme alanları odalar da başta olmak üzere biraz geniş ve açıklanların tamamında yer alıyor. Yorulduğunuz bir an şöyle bi oturaydım dediğiniz an etrafınızda bir sedir görebilirsiniz 🙂

Yüksek tavanlara eşlik eden romantik tüller gibisi de var mıdır acaba? Bayılırım ve burada da sık sık kullanılmış.

Avlular ise kesinlikle çıplak değil hatta o kadar yeşil hakim ki 4 tarafı beton çevrili bir yapının içinin nasıl bu kadar bitki barındırabildiğine şaşırabilirsiniz.

Tavuskuşu koltuğa oturup poz vermeyenimiz var mı? 🙂 iri cüssesi ve sizi kavrar gibi duran kavisli gövdesiyle bence oldukça davetkar.

Sandalye olmasını beklediğimiz restaurantında bile sofaları görebiliyoruz, öyle sanıyorum ki çok çeşitli ve biraz(!) ağır yemeklerinden sonra çöken rehavet için 🙂

2 yıllık bir renovasyonun ardından yerel sanatkarların da katkılarıyla birbirinden özgün ve çağdaşla gelenekseli harmanlayan bir otel meydana çıkmış. 28 odanın hepsi birbirinden farklı dizayn edilmiş.

Ne dersiniz? Bir ziyaret etmeye değmez mi???

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It