Son yıllarda kendiliğinden bir huy oluştu bende. Evet resmen huy oldu bu. Gözüm algım her sezon başında yenililkleri görüyor, inceliyor, süzüyor ve gidiyor geliyor her mağazada, dekorda, detayda yani şu hayatın içinde bir renge takılıp kalıyor. Bir nevi kendimin Pantone‘ u olmuşum da yılın değil ama sezonun rengini belirler olmuşum 🙂

Hazırsanız açıklıyorum, 2015-2016 kış sezonu rengim kiremittir. 
Deseniz ki “nereden çıktı?”, “Favori rengin filan mı?” hiçbiri değil…

Bir arabada, bir battaniyede, bir kaban ve ayakkabıda, son olarak da süet kumaşla kaplı bir koltukta kalbimi çalınca “yılın rengi” ünvanını verdim gitti kendisine. Kalbimde taht kurmasında sonbahar kızıl-kahve ruhunun etkisi kesinlikle vardır. Buna, klasiklerimden olan bej tonlarının varyasyonlarından bunalmışlığı da ekleyebiliriz sanırım bir parça. Hal böyleyken bakalım benim gibi kiremite göz kırpmış markalar, yeni sezon ürünleri neler ve kiremiti nasıl kombinleriz?

Özellikle eskitme ve vintage dekorasyona sahip evlere çok yakışacak bu sandalyede Mudo Concept kiremit rengini kullanmış.
Mackenzie-Childs ürünlerinin her bir parçasına bayılırım. Karakteristik sahibi ve her daim trendy ürünler yaratan marka kiremit rengi koltuk şalını piyasaya sürmüş. Mackenzie-Childs ürünlerine Beymen mağazalarından ulaşabilirsiniz.
Klasik runnerlardan hoşlanıyorsanız koyu kiremit rengindeki bu modeli Tepe Home’ larda bulabilirsiniz.
Sade bir dekorasyon ve nötr renkler kullanılmış bir mekana yastık veya puf gibi daha ufak ebatlı dekoratif objelerle renk katabilirsiniz.

Peki ya duvarda bu can alıcı rengi kullanmaya ne dersiniz? Belki odanın tümünde, belki de sadece bir duvarda; bence hiç fena bir fikir değil. Soğuk kış aylarına girerken içinizi ısıtacağı kesin.
Nötr tonların yanı sıra füme ve siyahlar da kiremiti güzel yansıtacaktır. Sadece renk dağılımında biraz orantılı olmak göze daha hoş yansıyacaktır.

 
Kat kat açığı da olsa aynı familyadan geldiği için somon rengiyle de güzel bir uyum yakalanabilir. Kombini kontrastta arayanlardansanız tavuskuşunun muazzam tonları da yansıtmada güzel bir seçenek oluşturur. Lacivert tonları da buna dahil.
Adı kiremit ama güneşin batan kızılımsı-turuncumsu tonlarını içeren bu sıcacık renge bence siz de evlerinizde yer açın bu kış 😉 hepimiz için renkli ve bol şanslı bir hafta olsun…
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It