Geçen aya sıkıştıramayınca bu ay “Muhteşem Oteller” i çiftliyoruz. Maksat yaz güzelleri kaynamasın, şu sıcakta gözümüz gönlümüz açılsın 🙂 Bu ayki istikamet Pasifik Okyanusu’ nun incilerinden Fransız Polinezyası’ nın biriciği Tahiti’ ye… E hadi tur başlasın…

Önce bu eşsiz coğrafyanın bize neler vaad ettiğini bilelim de ona göre inceleyelim. Ayağınızın altında akıp giden böyle bir yaşam varken dekorasyonu ne olursa olsun o odada durulmaz öyle değil mi?
İnsan bazen sorguluyor dünyada böylesine cennet bahçeleri varsa insanın aklına durgunluk veren, cennette bizi bekleyen yerler nasıldır acaba diye…

Dünyaca ünlü oteller zinciri Intercontinental Fransız Polinezyası’ nın bu güzel bölgesinde harika bir alana yerleşmiş. Hem otelin ortamı hem doğa birleşince eşsiz bir mekan çıkmış ortaya.

Oda servisinin böylesi…

Tabii ki ALOHAAAA ezgileriyle sizi karşılayan Tahitili dansçı kızlar…

“Happy hour” saatleri adeta iç mekandan doğaya kaçma bahanesi, üstelik de Tahiti’ ye özel çiftli kayıklarda yapılan sunumla. (araştırdım ama bulamadım, bu kayıkların özel bir adı varsa yazarsanız, mutlu olurum)

Her an her adımda ise insanın içini açan rengarenk çiçekler…

Unutulmaz bir günbatımı varsa bir yerde, oranın yeri hep ayrı bende…

Odalar aslında ada otellerinde görmeye alıştığımız tarzdan biraz uzak, daha klasik, daha Fransız, daha resmi.

Doğaya yapılan en önemli gönderme ise bolca kullanılan hasırlar.

Tatil planlarında değişiklik yapmaya karar verenler? 🙂 Yoksa hepimiz işimizin başına dönebiliriz.
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It