Ve yeni bir ev çekimi… Daha önce çekmediğim tarzlarda ev çektiğim zaman tadı daha bir başka oluyor bende. Benim için ayrı bir heyecan olduğu gibi size de farklı bir bakış açısı katabildiğim için ayrıca mutlu oluyorum. Bu kez şehrin göbeğinde Feriköy’ de bir eve misafir oluyoruz. Biraz vintage, bolca rustik endüstriyel dokuya sahip bu karakteristik eve eminim bayılacaksınız. Hadi başlayalım tura…

 Açık mutfaklı salon için L oturma grubu tercih edilmiş ve sehpası ile birlikte Mudo Concept’ ten seçilmiş.
Baykuş yastıklar ise İstinye Dank’ tan alınmış.

 

Ham ahşap ve eskitme mobilyalar biliyorsunuz, rustik endüstriyelin olmazsa olmazı. (ilgili yazımı yukarıdaki linkten okuyabilirsiniz.) Burada da bu sehpayla çok hoş bir uyum yakalanmış. Sehpadaki mumluk ve mumlar Habitat.

 

Lavantaların durduğu ahşap vazo Çukurcuma’ dan alınmış. Seramik kuşlar ise Bozcaada kargaları…

 

Bu evin diğer özelliği de Instagram’ da belirttiğim gibi “içinden terrarium fışkıran bir ev” olması. (terrarium yazım için buraya bir tık)Ev sahipleri tutku derecesinde seviyorlar terrariumları ve bu yüzden her köşeye farklı bir uygulama yapmışlar.
Çekmeceli TV ünitesi de Mudo’ dan.

 

Bodrum’ dan alınan duvardaki kuru dal objenin üzerindekiler ev sahibinin annesinden hediye ve hepsi el yapımı, muazzam zarifler.

 

Duvardan sarkıtma fikrine çoğu objede sıcak bakarım. Farklı bir katman oluşturur dekorasyonda. Müz’ den alınan terrariumlar için de şahane bir fikir olmuş.

 

Ayaklı mini tablo Küba seyahatinden… 

Yemek masası ve sandalyeleri Mudo Concept’ ten. Tüm halılar ise Apex’ ten.

 

Masa üstü aydınlatma Punto Studio.

 

Taş şamdan ve saksılar da Mudo’ dan. Ev sahibesi gelin çiçeğini kurutunca böyle hoş bir görünüm almış.

 

Dresuarın üzerindeki vintage valiz Feriköy antika pazarından, mavi mumluklar Paşabahçe’ den alınmış, antika ibrik ise babaanneden kalma. Karşıdan baktığınızda “ben Mudo’ yum” diye stilini son derece yansıtan file lambaya ayrıca bayıldım. Mutfak alanı ile salonu bağlayan duvarda oluşturulan bu konsept köşeye tam anlamıyla uyum sağlamış.
Metal balerinler Küba’ dan binbir güçlükle getirilmiş. Ahh şu kargo ve nakliye sıkıntıları olmasa seyahatlerden daha neler neler alacağız da bazen elimiz kolumuz bağlanıyor.
Özellikle dar alanlara ve koridorlara çok yakıştırdığım, geçirgenliği sağlayan mika dresuar bu evin de girişinde tercih edilmiş. Terrariumlara son derece hoş bir ortam sağlayan armut fanus La Pot’ tan. Zenci figürler ise yine Küba’ dan.
Açık mutfakta tek tezgah kullanılmasına rağmen her şey yerli yerinde ve gayet kullanılşlı.
Salon duvarındaki çizimler Kübalı bir ressama ait.
Özellikle yaz akşamları için mükemmel vakit geçirilebilecek bir terasa sahip bu daire. Hal böyle olunca da ev sahiplerimiz bu ferahlığı gayet sevimli bir şekilde değerlendirmiş. Oturma grubu Koçtaş’ tan. Terrariumlara ve çeşitli bitkilere burada da bolca rastlıyoruz.

 

Bu keyifli çekim için evlerini açan çiftimize tekrar çok teşekkür ediyorum.

Yazar

1 Yorum Var

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It