Öyle bir yer düşünün ki harika bir doğanın içindesiniz, manzaranız göl, kulaklarınızda kuş cıvıltıları, eviniz tam hayallerinizdeki gibi ve bunlara İstanbul’ da sahipsiniz. Bu kadar özelliği ortak paydada toplayabilecek kolay kolay bulunmaz. Ama bulmuşken de fırsatı iyi değerlendirmek lazım.
Kendi adıma bu fırsatı şimdilik size proje çekimi yaparak değerlendiriyorum. Evet, Büyükçekmece’ desiniz ve Valle Lacus’ tesiniz. Bu kendi butik ama sundukları cömert proje Adanalı inşaat firması KLK Yapı A.Ş.’ ye ait. Projede sadece 44 villa bulunuyor. Bu projenin yıldızı ne 1050 m2′ lik brüt kullanım alanı ne 2 dönümlük bahçesi ne de 72 m2′ lik müstakil havuzu.

Bu evin can alıcı özelliği tam merkezinde yer alan 11 m2′ lik iç bahçesi. O kadar özellik katıyor ki villanın tüm çehresi onun sayesinde değişiyor. İsterseniz o 11m2′ lik bahçeye hiç adımınızı atmayın. Ama onun evin her köşesine dağıttığı güneş ışıklarıyla her daim enerji dolu olacağınız kesin. Ya da karlı bir kış günü salonda ailece yemeğinizi yerken bir cam size kar manzarası sunar, iç bahçenin camından ise şöminenin çıtırtılarına pamuk kar taneleri eşlik eder.

İç bahçeyi çeşitli açılarla çekim boyunca göreceksiniz zaten ki ilki üstteki panoramik fotoda. Hadi evi gezmeye başlayalım. 

Salonun iç bahçeye bakan camları ve mükemmel iç bahçe. Gönlünüzce değerlendirmek serbest. Işığın nasıl her alana etki ettiğine dikkat çekerim.

Şömineli oturma alanı kış günlerinizin vazgeçilmez parçası olacak, belli.

Mutfak, iç açan ferah renklerde tasarlanmış. Evin hanımının en çok isteyeceği şey olan “bol dolap” kriterini fazlaca karşılamasına rağmen bu büyüklükteki bir proje için küçük sayılabilecek bir mutfak. Bir dezavantajı da bahçeye açılmıyor oluşu. Bahçede yemek yenileceği zamanlar biraz emek istiyor.

Örnek dairede İtalyan duvar kağıtları ve Vitra armatürler kullanılmış.

Her odanın istisnasız kendi banyosu var. Bu da bebek odası ve odayla uyumlu banyosu.

Ebeveyn yatak odası banyo ve giyinme odasını da kapsıyor.

Genç odasında maskülen detaylar görüyoruz.

Hobi odasını dilediğiniz gibi düzenleyin. İster müzik odası, ister dikiş odası veya canınız her ne çekerse.

Bu odanın balkonu evin bahçesine harika bir açıyla bakıyor ve her şeye hakim.
Bu odanın banyosunun seramiklerine bayıldım.
Kütüphane dedin mi benim gibi klasikten vazgeçemeyenleri oldukça tatmin edebilecek bir çalışma odası var.

Yine ara katta yer alan iç bahçe görünümleri… Sizce de çok ferah değil mi?

Misafir yatak odası şeklinde düşünülen bu odaya gelen misafir, tatilini uzatmak isteyebilir bilginiz olsun 😉

Ve iç bahçeye açılan en alt kattayız…
Spor ve bakım katı olarak ayrılan bu alandaki bir odayı sinema salonuna dönüştürmüşler.

Sauna ve buhar banyosuyla kendinizi her an yenileyin…

Proje hakkında detaylı bilgi almak isterseniz 0212 283 01 01′ den ulaşabilirsiniz. Şimdi yorum zamanı: Valle Lacus’ u nasıl buldunuz? Hadi yazın bana… 
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It