Daha ocak sonu yaklaşırken heyecanı sarar 14 şubatın. “Bu sene ne yapsak, acaba o plan yaptı mı, sürpriz var mı, hediye ne alsam, peki o ne aldı?” gibi sorular akılda uçuşur durur. Siz kararsızlık denizlerinde yüzerken çorbada tuzum olsun dedim ve bu özel günü evde kutlayacaklar için pratik “kendin yap” fikirlerini derledim. 

Eşinizi, sevgilinizi şaşırtabileceğiniz, minik mutluluk tüyolarına bir göz atalım beraber…
Hadi aşk kapıda başlasın. Kalbinizin okunu fırlattığınız o günü hatırlatan bir ok ve kalp tasarlayabilirsiniz. Malzemeler çok basit, hasır ip, renkli karton ve kalp figürü. Hazır bulamazsanız yapı marketlerde satılan kalın tellere kendiniz şekil verip sonrasında hasır iple üzerinden geçebilirsiniz.

Evin her yerine ilişkinizin özel yanlarını vurgulayan panolar asabilirsiniz. İster boş bir kanvas tablo ister bir ahşap parçasını alın boyalarla kendinizi ifade edin.
Çilek ve gül. Böylesi romantik bir gecenin mihenk taşları. Peki ya çilek gül olursa bundan güzeli olur mu?

Ne dekorasyonda ne giyimde pembe ve kırmızıyı pek yan yana getirmeyiz. Bu istisna sadece sevgililer gününde kabul. Hem de en sevimli halleriyle.
Evin içinde ufak bir oyuna ne dersiniz? Mesajları minik minik şişeleyip geceye biraz aksiyon katmak fena olmaz sanki 😉

Sevgiyle aşkla büyütebileceği bir çiçek almak özellikle kadınlar için her zaman anlamlıdır. Hele ki, beyler, onu günün anlam ve önemine uygun süslerseniz o çiçeğin hiç solmayacağından emin olabilirsiniz.

Yılbaşı henüz geçti, evdeki süsler, yüksek dozda kırmızı kullanımı henüz dolaplara kalktı belki ama sevgililer gününün şartı da bu. Evin ortamını mobilya ve tekstillerinizdeki kırmızılarla da destekleyin.
En bayılınabilecek fikir bu olabilir. Eşinizin sevdiği sözlerden oluşan yazıları kalp figürlerine bastırın. (kitaptan kesin diyemem, içim acır) Bu sözleri açık çerçevelere sabitleyin ve ömür boyu saklanacak bir hediyeye imzanızı atın.

Bazen sadelik o kadar cezbedicidir ki yanındaki tüm süsler bir anda anlamını yitirir. Masanıza veya dekorasyona serpiştireceğiniz çiçeklere geniş yapraklardan doğal vazolar yapabilirsiniz.

Bu gecenin hediyesi fazla mı değerli? Kilitli bir cam fanusu süsleyip kutusuyla sergileyebilir, sevgilinizin gecenin sonuna kadar meraktan çatlamasını sağlayabilirsiniz 🙂

Geldik, etrafı inceledik, eee yemek? Sofra süslemesini de kişiselleştirmenizi tavsiye ederim. Kadın veya erkek fark etmez, biraz özeni herkes sever.

O gece için planlar netleşti mi? Sizlere kolay gelsin. “Ben Bunu Yaparım” dediklerinizi Instagram’ da Decoridea’ yı mentionlayarak paylaşın, ben de sizin el emeği göz nurlarınızı herkese ulaştırayım.
Çok çok sevgi dolu, aşk dolu bir ay olsun o zaman bu ay. 
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It