Konuk Yazar: Domotex 2015 Hannover’ den

Screenshot_2015-01-21-18-39-48

Herkese merhaba,

Her an her yere, her şeye yetişebilen biri olmaya bayılıyorum. İnsanın enerjisine enerji katan bir durum. Ancak yeri geliyor şartlar, hayatın getirdikleri her şeye yetişmenize engel oluyor. Bu tip durumlar için de çözüm üretmeyi seviyorum. İşte böyle anlar için harika bir joker dahil ediyorum bu keyifli yolculuğa :) Konuk Yazarlar! Bundan böyle o ulaşamadığım anları size aktaracak konuk yazarlar olacak blogda dönem dönem. Bunların ilkiyle başlıyoruz. Antalya’ da Çam Halı’ nın yöneticilerinden Melis Büyükçam kaleme aldı bugünkü yazıyı. Konu ise enfes! Her yıl Almanya’ nın Hannover kentinde düzenlenen Domotex Halı ve Zemin fuarının bu yılki katılımcılarından olarak sizlere fuar izlenimlerini ve yeni trendleri aktaracak taze taze. Keyifli okumalar…

Merhaba sevgili Decoridea takipçileri,

Bu sene Domotex 2015 fuarında çok renkli, eğlenceli ve keyifli modeller vardı.
Türk halıcılarının başlatmış olduğu Patchwork halılar dünya halı piyasasında Color Reform olarak geçen sene çok renklilik olarak ortaya çıkmıştı.Bu sene vintage tarzi halılara çeşitli hav yükseklikleri ile farklı bir boyut kazandırılmış. 


Amerika’ nın ve Avrupa’ nın tercihi olan ikat ve renkli kilim desenleri üretici konumundaki Hintli firmaların standlarında yerlerini almıştı.


Benim bu fuardan edindiğim izlenime göre renkli ikat modelleri Türkiye’ deki yenilikçi halı mağazalarında yerini alacak gibi gözüküyor.


Moda olan çok renklilik ve koyu tonlar 2015′ te  Türk tüketicisinin açık renk tercihini değiştirecek gibi gözüküyor.Dünyadaki en cok halı üreten ülke ünvanını Belçika’ nın  elinden  alan Türkiye, önümüzdeki yıllarda halı modasının da öncüsü olacağı izlerini bu fuarda ciddi şekilde hissettirdi.


Ayrıca Türk üreticilerinin bambu ve yün gibi doğal malzemelerle yapmış oldukları ürünlerde fazlasıyla beğeni topladı.2015′ te halılarda gördüğümüz renkliliğin evlerinize mutluluk ve şans olarak yansımasını dilerim.


Sevgiler 
Melis Büyükçam 
Çam Halı Antalya
www.camhali.net

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir