Karlı güne karlı bir post yakışmaz mı? Hem de nasıl, hem de yeni yıldan 1 gün önce. Şöyle bir güzel yaslanın arkanıza ve bakın bakalım dışarıda yağan pamuk parçası kar tanelerini evlerimizin içine nasıl yağdırabiliriz?

Beyaz ve kar vurgusu için mutlaka minik aydınlatmalar kullanın.

Biraz pamuk ve müflonla harikalar diyarı yaratmamanız işten bile değil.

Gümüş simlerin de karın fiyakasını arttırdığı bir gerçek! 
 Kapı çelenginizi kendiniz hazırlamaya ne dersiniz. 15 dakikadan fazla zamanınızı almaz.

Beyaz kar spreyleriyle camlara “happy new year” veya “2015” gibi mesajlar yazmak artık çok demode. Bu spreyleri biraz daha yaratıcı alanlarda kullanma zamanı. Dekoratif şişelerinize, evin çeşitli köşelerine serpiştirdiğiniz dekorasyon objelerine birkaç ufak dokunuşla kar yağdırabilirsiniz.

Ayna etrafına tutturduğunuz kuru dallara sıkacağınız sprey size 3 boyutlu etkisiyle gerçek bir karlı ağaç dalları izlenimi verecektir. Hatta bu etkiyi genişletmek için daha fazla alanda dal kullanıp orman algısı yaratabilirsiniz. Bir seçenek de dar uzun holünüzde bu görünümü karlı bir orman patikasında yürüyor hissine dönüştürebilirsiniz. 

Beyaz puanlı tüllerle masa örtülerinize de kar taneleri düşmüş olacak. Ortamın bir anda nasıl romantikleştiğine dikkatinizi çekerim.
Yastık olmadan ortam ısınır mı peki? Aslaaaaa!
Peki bu minik sarı ışıkların kar etkisi yaratabileceğini biliyor muydunuz? Hem de çok basit bir hileyle. Işıkları kullanacağınız yerin, süslemenin arka planını mutlaka beyaz tutun. Böylelikle loş bir ortamda hafifçe yanan bu ışıklar beyaz arka planın da güçlendirmesiyle tutmuş kalmış kar yığınlarına dökülen yeni kar tanecikleri gibi algılanacaktır.

Kar tanelerini eve uydurmakta zorlanıyorsanız masanıza yağsınlar o zaman! Bunun için mutfakta kullanacağınız sevimli kurabiye kalıpları yeterli olacaktır. Ondan sonrası sizin tarifinizdeki yaratıcılığa kalıyor.

Yılbaşı gecesi davetli olduğumuz ev partisine giderken sanırım uygulayacağım bu fikri, tek kelimeyle BA-YIL-DIM!
İnce plastikten yapılmış toplara yapıştırıcıyla pamuk parçaları tutuşturun ve bunları bir araya getirerek içlerine koyacağınız aydınlatmalarla kar topu yığınından aydınlatmalara dönüştürün. Özellikle evlerinizin girişi için harika bir fikir!

Kağıtlar ise en büyük yardımcımız! Şekilli keserek veya IKEA gibi mağazalardan hazırlarını kullanarak evin her yerinden bunları sarkıtabilirsiniz. Farklı bir kullanımla bu kağıtları beyaz resim çerçevelerine yerleştirebilirsiniz. 

Gümüş veyaz beyaz renk boncuklar da size istediğiniz kar görünümünü sağlayacaktır. Bugünkü kar keyfinizin bol, kar yağışının lapa lapa olmasını dilerim 🙂 
Çok Çok Sevgiler…
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It