Bu keyifli yolculukta tamı tamına 24. haftadayız. Yolun yarısını geçtiğimizden biz de artık hazırlıklara iyice hız verdik. Minnoş minnoş kıyafetler, alet ve gereçler ve hatta bebek arabamız hazır. Peki ya kızımızın odası?

Bu aşamayla ilgili tüm hazırlıkları ve elbette odasının son halini sizlerle paylaşacağım. Öncelikle söylemem gerekir ki size zaman zaman bahsettiğim bayılarak kurduğumuz çalışma odamızı bozarak kızımızın odası haline getirmeye karar verdik. Aslında epey geniş olan giyinme odasını bebek odası yapma düşüncemiz vardı hep ama o ete, kemiğe, kana, cana bürününce bir türlü içimize sinmedi ve önceliklerimiz değişti.

Bu arada size verdiğim sözü haaaala unutmuş değilim. Çalışma odamızı bozmadan önce sizler için görüntüleyeceğim ve kütüphanemi yeni yerine taşıyarak tasnif ettiğimde de tek tek fotoğraflayacağım.

Gelelim bugünün konusuna… Kızımızın odasını duvarkağıdı kaplamaya karar verdik. Tarz olarak epey seçenek var önümüzde. Sadece bir konsepte takılıp kendimizi bağlamak istemediğimizden özel bir konu seçmeyi düşünmüyoruz. 

Masal kahramanı da pek düşünmedik açıkçası. Nasılsa ilerde kendi favorisine göre bir seçim yapıp onu bizden isteyecek 😀

Aslında gökyüzünü anımsatan bulutlu duvarkağıtlarını da çok beğeniyorum ama mobilyamız zaten krem rengi olacağından kız odasını çağrıştıran bir seçim yapmak istedik.

Şirin bir kasabayı andıran bu bordürlü kağıt da çok sevimli. Erkek odası yapacaklara şiddetle tavsiye olunur.

Renkler sanki fazla resmi bir bebek odası için.

Toz pembe ve hafif kalp desenli olan bu kağıt favorilerimiz arasındaydı ama finale kalamadı.
Aslında bu duvarkağıdını da beğendik zarif balkabağı arabası ve uçuk pembesiyle gözü yormadan duvarı kaplayabileceğimiz bir modeldi ancak prensesi biraz geline benzettiklerinden yine gönlümüzü fethedemedi.
Ve işte seçimimiz. Çizgili duvarkağıtlarını ne kadar beğendiğimi sürekli takipçilerim bilir. Bunun da pembe ve krem tonlarını birbirine çok yakıştırdık. Elbette 4 duvara uygulamayacağız. Renk dağılımı ve uygulama açıklamalarını odamız geldiğinde paylaşacağım 🙂

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It