Geçtiğimiz çarşamba HSBC Tiyatro Gönüllüleri’ nin ortaya koyduğu oyun “Kaç Baba Kaç!” için Kenter Tiyatrosu’ ndaydım. 6 yıldır sosyal sorumluluk projesi kapsamında HSBC çalışanlarından oluşan oyuncular,yönetmen Apo Kaya önderliğinde oyunlar sahneliyorlar. 

Geçen yıl sahnelenen Shakespeare’ in “Onikinci Gece” oyununda o kadar başarılı bir performans sergilemişlerdi ki bu yıl yeni bir oyun sahneleneceğini duyunca hemen biletimi ayırttım.

Bu yılki oyun AÇEV tarafından yürütülen “Çocuk Okuma Projesi” ne destek olacak. Çocukların kitap okuma, sevme alışkanlığı kazanması için ortaya konan bu proje 6 ilde 158 okuma grubunda hayat bulacak. Geçen haftaki galadan sonra Anadolu turnesine çıkacak olan oyunun takvimi şu an belli değil ama hatırı sayılır il geziyorlar, yerel tiyatrolarınızı takipte kalın derim.

Gelelim oyuna… Ray Cooney’ nin yazıp Haldun Dormen’ in çevirdiği bu oyun Doktor Morgan’ ın büyük kongrede yapacağı konuşma öncesinde hastanede çalışan eski bir hemşirenin ansızın çıkagelmesiyle başlıyor. Zaten olaylar bundan sonra iyice sarpa sarıyor ve akıl almaz bir yalan çemberinde buluyorsunuz kendinizi. 

Oldukça dinamik bulduğum “Kaç Baba Kaç” ı eminim siz de seveceksiniz. Özellikle de bu kadar zorlu bir oyunu başarıyla tamamlayan tüm ekibi tebrik etmek istiyorum, başarılarının devamını diliyorum.

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It