Geçtiğimiz hafta Koçtaş’ ın 2014-2015 sezonu kataloğunun tanıtımı için stil tasarımcıları Murat Tamgüç ve Bertan Berk ile keyifli bir kahvaltı söyleşisine davet maili aldım. Her daim Koçtaş’ tan alınacak mutlaka bir şeyler bulduğum için yenilikleri görmek için epey hevesliydim.

İstanbul’ un yeni in semti Karaköy pek çok trendy mekana ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Naif. Adını duyup da henüz ziyaret edemediğimden etkinliğin burada olacağını öğrenince daha bir sevindim ve dün sabah düştüm yollara.

Öncelikle birbirinden güleryüzlü Koçtaş ekibi karşıladı bizleri kapıda. Herkes yavaş yavaş yerlerini bulunca katalogla ilgili ufak bir bilgilendirme yapıldı ekşp tarafından. Sonra da sözü Murat Tamgüç aldı. Murat bey ve Bertan bey Lunapark Shop isimli firmanın ortakları, ikisi de birbirinden değerli stil tasarımcıları ve daha önce sayısız firmaya tasarım danışmanlığı yapmışlar. Onlarla tanışmak da ayrı bir zevkti. 

Gelelim koleksiyon detaylarına… 2015 genel trend notlarından yola çıkarak onlar da 4 ana dal belirlemiş. 
*Renkli Dünyalar: Papağanlar, renkli kuşlar tropik desenleri, dev çiçekleri ve renkleri konu alan akım
*Romantik: Uçuk pembelerden, mürdüme kadar giden tonlarda daha provence‘ a gönderme yapan minik ve pastel tonlarda çiçeklerin ince çizgilerin hakim olduğu akım.
*Modern Dünya: Burada işlenen tema ise gri ve geometrinin hakimiyetindeki şehir hayatına yapılan göndermedir. İkonik ünlüler, moda başkentleri, siyah beyaz kontrastları bu kapsamda görecekleriniz arasında.

 *Geleneksel: Oryantali çağrıştıran, gümüşler, simler, altın efektleri, kadife ve zengin kumaşlar, koyu ve gösterişli renkler bu akımda görebilecekleriniz

Dünyada da öne çıkan iki dekorasyon yönelimini vurguladı Murat bey. Biri wall decoration denen duvarların kaplanması,perde, parke seçimi gibi geniş alanlı uygulamalar. İkincisi de window decoration denilen ama aslında adı gibi pencere değil de vitrin görevi görecek lamba, tablo, aksesuar gibi ufak dokunuşlarla dekorasyonu farklılaştırma öne çıkıyor. Bunlardan birini benimseyerek de evinizde köklü değişiklikler yapmadan farklı rüzgarlar estirebilirsiniz. Bu güzel bilgilendirmelerle günümüze ve sohbetlerimize devam ediyoruz.

Bir yandan da Naif’ in keyfini sürüyoruz. Buranın dekorasyon detaylarını da paylaşmadan edemeyeceğim. Yine stil danışmanlığını Murat ve Bertan beylerin yaptığı bu sıcacık mekan sizi kendine çağırıyor her noktasında.

Girişteki bu kocaman enginar size lezzetli menü hakkında da epey ipucu veriyor.

Hele bu köşe favorim oldu. İnsanın içi aydınlanıyor. Serpiştirilmiş kuş kafesleri ve duvarda içi çim dolgulu “ne yesek ne içsek” yazısı çok sevimli bir hava katmış mekana. 

Üst kata çıkan merdivenlerde trabzan olarak desenli parça camlar kullanılarak farklı bir doku yaratılmış.

Nasıl fikir 😉
Koçtaş’ ın bu ahşap evleri yepyeni koleksiyon duvar kağıtları ile kaplanmış, bizlere kavuşmak için bekliyordu. 
İşte bu da benim seçimim 🙂

Bu taşlar da Adana ZİÇEV üyeleri tarafından boyanmış ve bizlere hediye edildi.
Sevgili Katia ile.. Kendisini Instagram’ da katiahome hesabından takip edebilirsiniz…

İlk fırsatta Koçtaş’ a uğrayıp yeniliklere bir göz atmanızda fayda var. Epey üründe aklınızın kalacağını garanti edebilirim. Bu güzel etkinlik için Koçtaş ekibini kutluyor ve bir dahaki organizasyonlarda görüşmek üzere diyorum…

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It