Bu ara pek vintage gidiyor olabilirim. Sonbahar da geldi ya, sepya tonlarında rüzgarları estiriyor bana. Hal bu olunca ben de sepya tadında trendlere kayıveriyorum. Bir de fona şöyle güzel bir jazz müzik koy hafif slow olsun, yanına da al kahveni, uzat ayaklarını, yap keyfini.

Yeterince sepya tona geldiyseniz, zemini de hazırladığıma göre vintage’ a bu sefer hangi alanda gireceğime geçebiliriz.  

Kardeşimin çeyiz hazırlıkları devam ettiğinden nevresim, havlu, yemek takımı, çatal bıçak derken 3 yıl önceki süreçlerimi tekrardan yaşıyorum. Bunlardan alması en zevkli olanlardan biri de benim için çatal bıçak servis takımlarıydı. Hala da ihtiyacım olmasa da yeni neler çıkmış bakınmaya bayılırım. 

Ne kadar modern motifler incecik saplı setler trend olmuş olsa da klasiğin yeri de ayrı. Hatta o kadar ki gümüş takım alamayacaklar için gümüş takımları andıran klasik ve nostaljik modeller de artık piyasada. Ben de buradan yola çıkarak size bu vintage servis takımlarından ilham alacağınız bir post hazırladım. 

Bir ekleme daha yapayım bu tarz takımları görseline alan baskılı kumaş amerikan servisleri bile mevcut, o kadar revaçta yani.

Hepsi benim olabilir mi? 🙂

Biraz da altın dokunuşları gerek…

Kepçe, servis çatalı ve kaşıklarının zarafeti muhteşem!

5 çayınız için hazırlandınız, mis gibi keten, dantelli örtünüzü serdiniz, taze çiçekleriniz ve ikramlarınız masada, en şık yemek takımınıza ise elbette bu vintage setler eşlik edecek…

Bu tarz setlerin fiyatlarının biraz astronomik olmasını anlayışla karşılamak lazım, özellikle saplarında muazzam işçilikler söz konusu. Tıpkı bir sanat eseri gibi.

Kişiselleştirmek gerekirse…

Eh benim takımlarımda da “S” olmazsa olmaz. Şaka bir yana ailenin soyadının baş harfi işletilebilir, çok daha manevi değer katılabilir.

İşte bunlar tam koleksiyonluk!

Naif bir çiçek dalıyla peçetenize de iliştirirseniz sevimli bir şıklık yakalamış olursunuz.
Ne dersiniz? Sizce de bu vintage takımların bambaşka bir şıklığı yok mu?
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It