Bu yılın en dikkat çeken dekorasyon öğelerinden biri kesinlikle “ananaslar”. Hatta deyim yerindeyse tam bir ananas istilası yaşıyoruz diyebilirim. Gözünüzden kaçmış olmasına imkan yok. Özellikle Zara Home gibi yabancı dekorasyon firmaları bu sezon abajurdan aksesuara, kapı tokmağına kadar pek çok alanda kullandı ananası.

Peki nedir bu furyanın kaynağı? 
(fenerlerin içine hep mum koyacak değiliz ya, taze meyveler her daim canlandırıcı bir etki yaratır)

Trendler söz konusu olduğunda her zaman çok da mantıklı açıklamalara ihtiyaç duymuyoruz aslında… Göze hoş geliyorsa, kullanıldığı backgroundla bir uyum içerisindeyse olsun varsın. 

Yine de bu yazın temasına ışık tutmak gerekirse vahşi ve balta girmemiş ormanlardan, taze, canlı yemyeşil bitkilerden, tropikal iklimlerden ilham alan designerlar bu tropikal meyveleri de es geçmek istememiş belli ki. 

Duvarkağıdı gibi daha uzun vadeli kullanımlı parçalarda bile yer bulduysa, önümüzdeki yazı da etkisi altına alacağına emin olabiliriz.

Neden bir kivi, muz veya rambutan değil de ananas diye düşünecek olursak da burada ananasın aslında gerçekten estetik bir yapıya sahip olduğunu görebiliriz. Dokunmaya teşvik eden gövdesi, tepesinden fışkıran yeşillikleri ve tabii ki bol sulu, tatlı yapısını bildiğimizden düşünürken açılan iştahımızla kendisini başlı başına cezbedici kılıyor. İtiraf edin canınız çekti şimdi 🙂 

Ananas olmayan ananas formlu masa dekorasyonu, işte size bir süsleme fikri daha 😉

Özellikle yazlık evler için şahane bir karşılama olur bu kapı numarası.

Siz de benim gibi ananası hem yemeyi hem evinizde görmeyi seviyorsanız, hazır sezon indirimleri her yerde dolu dizgin devam ederken, kapın kendinize bir ananas ve konuşlandırın evinizin en göz önündeki alanına…

Yazar

Comments

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It