Ayın son yazısı “Muhteşem Oteller”den. Bu ayki rotamızı Güney Afrika’ ya çeviriyoruz. Kıtanın Afrika olmasından da anlayabileceğiniz gibi bu kez macera dolu bir otel bekliyor bizi. İsmi Tsala Treetop Lodge.

Bence herkesin hayatında bir defa da olsa ağaç evde konaklama deneyimini yaşaması gerekir. 

Öncelikle doğanın koynunda size onun eşsiz güzelliğini cömertçe sergilerken, yaşam alanınızdaki konfordan da mahrum bırakmıyor. Dünyanın herhangi bir yerinde konaklayacağınız lüks bir otel odasından neler bekliyorsanız çoğunu size sunuyor.

Bu asma köprüyü kullanmak sizce de yeterince adrenalin dolu bir an değil mi?
Sonsuz havuzlar hep deniz manzaralı olacak diye bir kaide yok ya… Bu da en yeşilinden orman manzaralısı.

“Afrika’ da bu kadar doğayla iç içe olurum da bir otele tıkılıp mı kalayım?” diye düşünürseniz de çok yanılırsanız. Kafesle köpekbalıklarının yanına indirildiğiniz dalış aktivitelerinden tutun da, fil safarileri, foklarla yüzme ve kuş cennetlerine gezi gibi sınırsız aktivitelerle kendinizi vahşi yaşamın göbeğine bırakabilirsiniz. 

Hayatımın orta vade planlarından biri de mutlaka Güney Afrika’ da safarili bir tur gerçekleştirmek olduğu için bu oteli de ileriki yıllarda ziyaret edilmek üzere mutlaka takvimime ekliyorum.

Balayı çiftlerine özel imkanlar da sunan bu otelde aynı zamanda ormanın kalbinde yapmak isteyeceğiniz düğünlerle ilgili de sınırsız teklifler var. 

Afrika’ da vahşi ama doğaya has bir deneyim sunan bu oteli beğendiniz mi?

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It