Herkese merhaba, 
Fazla yorulmadan haftasonunu rahat bir geçiş yaptığımız, keyiflerin 10 numara olduğu bir gün diliyorum hepimize 😉 

2015 trend notlarını toparlarken Evteks fuarının yeni gözdelerinden olarak belirlenen akımı “real with illustrations” olarak tanımlamıştık. Nedir peki gizemli akımın alamet-i farikası?

Aslında 3-boyutlu olan her şeye merakımızdan yola çıkıyor. “Canlanan” bir etki yaratan, üzerimize gelen, tepeden sarkan, dokunduğumuzda güzel hisler uyandıran… 

Öyle bir duvar kağıdı düşünün ki belli bir deseni, hikayesi var ve o desenin bir ucunda duvardan sarkan materyaller var. 

Ya da duvardaki aynı desen koltuktaki, yastıktaki başka bir objede devam ediyor. Böylelikle tam bir bütünlük sağlanıyor.
Resim ve gerçek yan yana etkisini yaratmak için yapma bahar dallarını duvara sabitleyip alttaki sepete duvarda bir çizim olarak yer verebilirsiniz.

Bu tablo “resim ve gerçek yan yana” konseptini belki de en iyi anlatan örnek… Bir tabloda aslında çizim olarak yer alan kızın yüzü, aşağı doğru inildikçe duvak, gelin buketi, gelinlik etekleri şeklinde bir anda gerçeğe dönüşüveriyor ve siz tüllerle bezenmiş o gelinliğe dokunabiliyorsunuz. Çok etkileyici değil mi sizce de? 
Belki de duvar kağıdında yer alan bir deseni konsolunuza ya da abajurunuza uygulayabilirsiniz.

Yine duvardaki bir desen bu kez canlı tekstil formunda kullanılmış.

Buradaki çizim kuşlara ek olarak ya peluş bir kuş ya da keçeden kesilmiş bir baykuş yine duvara monte edilerek veya odanın içine dağıtılarak kullanılabilir. 
Her ne kadar çoğunlukla duvarlarda uygulanan bir akım gibi görünse de örneklemelerden, siz 3 boyut etkisi verebildiğiniz, doku kazandırdığınız her objeyi her mekanla yan yana koyabilirsiniz… Not edin bir kenara, bu uygulama daha pek çok formda booolca çıkacak karşımıza ilerleyen dönemlerde…

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It