Herkese merhaba,
Haftanın yorgunluğuna inat etrafımızı saran cuma enerjisine bir de güzel paylaşımlarla ben katkıda bulunmak istiyorum, hem de çoğunuzun bloğumda en sevdiği bölümle: Ev çekimi 😉 Bu kez bizi ağırlayan çiftimiz sevgili İkbal ve Erdem. Yakında aileye katılacak olan bebeklerinin telaşı sürerken misafir olduk evlerine ve çok keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Evin küçük devi Taco çekimlerden pek hoşlanmamış olsa da sizin favorilerinizden olacağını tahmin edebiliyorum. Hadi gezmeye başlayalım. 
Önce salon. İlk evinde her şey tam olsun diye bir anda alışveriş yapıp tüm eksikleri tamamlayan çiftimiz bu sefer bu süreci uzun bir zamana yaymış. Temel mobilyalar alındıktan sonra keyfi parçalar ve aksesuarlar 1-1,5 yıl gibi bir zamanda genel dekorasyonla homojen bir uyum yakalayacak şekilde seçilmiş. 

Yemek ve ana oturma grubunun haricindeki bu şömine alanında yer alan koltuklar ve aksesuarlar ICA’ dan alınmış, Kelly Hoppen, yuvarlak sehpa Cumba’ dan. 

Instagram’ da bol fleur de lysli bir evde olduğumuzu duyurmuştum 😉 Bu mumluk da ICA’ dan. 

Genelde koyu renklerin ve ekoselerin tercih edildiği ana oturma alanının koltukları ICA’ dan, orta sehpa ise Ralph Lauren’ dan.

Bu evin en çarpıcı özelliklerinden biri kesinlikle çok yüksek tavanlı alanlara sahip oluşu. Ana oturma grubunun tavan yüksekliği 10 metre iken, merdiven boşluğunda üst kata kadar uzanan tavan yüksekliği 15 metreyi buluyor. E böyle tavana da göz alıcı avizeler yakışırdı. Evin genel maskülen havasını bozmayarak Bakara Collection’ dan son derece uyumlu avizeler seçilmiş.

Merdiven boşluğunu gizleyen dresuar Kervan’ dan alınmış. 

Koyu renk hakimiyeti yemek bölümünde de devam ediyor, takım Luce Mobilya’ dan. 

Dekoratif tabaklar internetten alınmış.

Salon duvar ve tavanlarında uygulanan alçıpan çerçeveler geniş metrekareli salonda karakteristik bir ambiyans yaratmış. Tavan köşelerine uygulanan bu desen ise İkbal hanımın beğendiği bir resimden ustaya özel olarak yaptırılmış. Ayrıca tavanlar yüksek olduğu için alışılmışın dışında kese kağıdı tonu kullanılması farklı bir boyut kazandırmış ve ortamı hiç de loşlaştırmıyor, rahatlıkla uygulayabilirsiniz.
Evin girişinde gördüğünüz kapı orijinalinde camdan yapılmış bir karşılama kapısıymış ancak iç kapının merdivene bu kez fazla yakın olmasından dolayı iptal edilmiş ve bu ahşap kapı özel olarak tasarlanmış, orta sehpa ise Fatih Kıral’ dan.

Girişteki dresuarlı bu bölüm de komple özel yapım.

Bir evin en sevdiğim köşelerinden çalışma odaları… Tahmin edin nereden, Mudo Concept. Masası, kitaplığı ve daybed i ile tam bir Mudo tarzı. 

Bir mutfağın olmazsa olmazları nedir deseler yukarıdaki üçlüyü sayarım sanırım: bol bol yemek kitabı, Kitchenaid stand mixeri ve Mackenzie-Childs mutfak ürünleri. 
Salonun yemek bölümünden bağlanan mutfak Snaidero’ da yaptırılmış. 
Evin en tarz mekanlarından biri olarak bu misafir tuvaletini gösterebilirim. Bambu duvar kağıtları My Wallpaper’ dan seçilmiş.

Geniş merdiven duvarını süsleyen tablo ressam Talin’ den.

Üst katta koridorda yer alan nişi Cumba’ dan alınan bu minik konsolla değerlendirmişler.
Giyinme odası tamamen özel yapım, perde ise Persan’ dan.

Ev çekimlerinde kendimle ilgili şeyleri de keşfetmiyor değilim. Güzel ve zevkle döşenmiş banyolar ekstra puanlar alıyor bende 🙂 Bu ebeveyn banyosuna girdiğiniz an kendinizi İngiltere’ de bir evin banyosuna adım atmış hissedebilirsiniz. 

Duvar kağıdı yine My Wallpaper’ dan ve perde Persan’ dan.

Evin alt salonu en yoğun yaşam alanı olmuş.  

Yemek takımı Mudo’ dan, farklı abajur şapkalarından oluşturulmuş avize ise Nil Ata by Sena.

Oturma grubundaki Missoni yastıklar imzasıyla kendini belli ediyor ve salonda yer yer kullanılan mavi tonlarına güzel bir geçiş sağlıyor.

Orta sehpa özel yapım, ve Toskana vadisine gönderme yapan yan sehpalar ise internetten alınmış.

Alice tablo internetten alınmış.

Oyun odası önceden yeğenler ve misafir gelen çocuklar için özel olarak dizayn edilmiş.

Kapılarını bize açtıkları ve misafirperverlikleri için sevgili İkbal ve Erdem’ e sonsuz teşekkürler 🙂 Genişleyen ailenizle mutlulukla oturmanızı diliyorum…
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It