Haftasonu flamenkoyla ilgili tüm duygularımı yine coşturan bir gösterideydik. 14 yaşından beri flamenko yapan ve alanında sayısız ödüle sahip olan Manuela Barrios İTÜ Maçka Kampüsü Mustafa Kemal amfisinde muhteşem bir gösteri sergiledi.

“A Solas” isimli showu ve 2 günlük workshopu için Azul Endülüs Kültürü Flamenko Derneği’ nin katkılarıyla ilk kez İstanbul’ a gelen dansçıya gitarda Antonio Heredia ve vokalde Melchior Campos eşlik etti. 

Gösteriden harika bir an…
Öyle görünüyor ki Manuela Barrios’ u tekrar burada göreceğiz çünkü çıkışta herkes ne kadar beğendiğini konuşuyordu 😉
Bu arada minik de bir not düşeyim. Gösteri öncesinde Türkiye’ nin ilk flamenko dergisinin de tanıtımı ve satışı yapıldı. 
İşin daha da keyifli yanı bu ayki sayıda benim de yazımın oluşu 🙂 Konu İspanya ve flamenko olur da gezi yazısı olmaz mı? Sizin daha önce buradan okuduğunuz Madrid ve Endülüs yazım Azul Mavi dergide yayınlandı. Mis kokulu sayfalara sahip olan ve ilk kez bir basım-yayım mertebesine erişen yazım olduğundan derginin yeri de bende ayrı takdir edersiniz ki. İnsanlık için küçük, benim için çok değerli bir adım da diyebiliriz 🙂

Dergiyi satın almak isterseniz http://www.dansadair.com/ adresine tıklayabilir ya da Beyoğlu Mephisto’ da bulabilirsiniz.
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It