Önceki gün Yıldız Sarayı Şale Köşkü’ nde 2. İstanbul Medeniyetler Defilesi gerçekleşti. Sizlerden gelen meraklı ısrarlı sorulara dayanamayıp bu postu hemen diğer bekleyenlerin önüne geçiriverdim 🙂 Medyadoktoru Yapım tarafından ünlü tasarımcı Gülnur Güneş’ in defilenin adına özel koleksiyonunu görmek için davet edildik. 
Kokteylin hemen ardından İTKİB, Cem Ofset, Kaptan Tekstil, Platformas Podyum ve Stand Sistemleri, Mavi Ses, Işık ve Müzik Sistemleri, Salon Veysel gibi firmalarında arasında bulunduğu tüm sponsorlara teşekkür plaketleri dağıtıldı.

Daha önce ropörtaj yaptığım sizin de tanıdığınız dahi çiçek tasarımcısı sevgili Oğuzhan Tüylüoğlu geceyi “renklendiren” ve “çiçeklendiren” sponsor olarak plaket alanlar arasındaydı.

Ve tabii ki gecenin mimarlarından Markast & Bride’s Project adına muhteşem organizasyonu için sevgili Sevda Taşçı da plaket aldı.

Gelelim koleksiyona… Konu “medeniyetler” olunca bu topraklara gelmiş geçmiş tüm uluslar sanki bir bir gözümüzün önünden geçti. 

Selçuklulardan tutun da Bizans’ a, Helenistik döneme ve Osmanlı’ ya uzanan çok geniş bir yelpazede sunuldu tasarımlar. Zaman makinasında yolculuk yapsak, her döneme uğrasak ancak bu kadar güzel özetlenebilirdi sanıyorum. 

Motifler desenler ve yüzyıllar söz konusu olur da Hürrem unutulur mu hiç?

Helen tarzı elbiseler hep zarif ve hep şık…

Özge Ulusoy’ un taşıdığı parçalı Zeugma desenli bu elbiseye ise ba-yıl-dım!

Kaptan Tekstil’ in muhteşem desenli kumaşları Gülnur Güneş’ in eşsiz nakış ve motifleriyle birleşince bizlere tam anlamıyla bir görsel şölen yaşattılar.

Peleriniyle beraber favorilerimden…

Ve finalde Osmanlı gelinlerine gönderme yapan kırmızı gelinliğiyle Çağla Şikel bolca alkış aldı.
Bu güzel organizasyonda ve çarpıcı defilede emeği geçen herkesi tekrardan tebrik ediyorum…

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It