Selam Decoridea’ cılar 🙂

Bugünkü postla evinize güneşin parlak sarısını getiriyorum! Haftasonu kahvaltıya davet ettiğimiz misafirlerimiz için bahara yakışan bir sofra hazırlamak istedim. Pazar günü hava da kapalı olduğu için şöyle içimiz açılsın diye kesinlikle sarı çiçekler olması gerektiğini düşündüm.

Bunun için de kocaman, sapsarı gerberaları tercih ettim. Renk belli olunca epeydir uygulamayı beklediğim vazonun dibini limonlarla süsleme tekniğini de hayata geçirdim. Ben de ilk kez denedim ve bayıldım çünkü limonlar durdukça kokularını yayıyor. Benimki kavisli bir vazo olduğu için limonlarım çok muntazam durmadı ama siz daha düz hatlı bir vazo seçerseniz işiniz daha kolay. Sadece istediğiniz kadar limonu ince ince dilimleyin ve boş vazonun duvarlarına yapıştırın. Kendi suyu, cama tutunmasını sağlayacak. Çiçeklerinizi de vazoya koyduktan sonra arada bir boşluktan yavaşça suyunuzu doldurabilirsiniz. İşte size taptaze bir çiçek ve meyve uygulaması!
Sofraya bir sürahi de limonata eklediniz mi tamamdır!
Evdeki stoktan hemen bir sarı peçete bulunur ve masadaki yerini alır. Biricik logom fleur-de-lys çiçeğiyse bu, daha da cici.

Sizlere de afiyetler olsun, keyifli bir gün diliyorum…

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It