Cuma günü gösterime girer girmez merakla beklediğim Nuh: Büyük Tufan filmini izledim. Aslında konu bilindik, neden merakla beklediğim ise başrollerde Anthony Hopkins olması – ki Meet Joe Black’ ten beri yeri ayrıdır bende. Tabii Russell Crowe ve Jennifer Connelly’ i de unutmamak gerek.

Dünyayı yok edecek olan Büyük Tufan’ dan önce Tanrı tarafından seçilen Nuh’ a yüce bir görev verilir. Tüm dünyada merak uyandıran filmin gösterimini Malezya, Katar, Bahreyn gibi ülkeler dini sebeplerden ötürü yasaklamıştı. Papa’ nın başta onaylamadığı film için sonradan kendisi ikna edilmiş çıkan haberlere göre.

Sansasyonları bir yana Cinemaximum’ ların devasa IMAX ekranlarında 3 boyutlu olarak izlenebilen film gerçekten keyifli dakikalar yaşatıyor. (Imax ve 3D versiyonu varken 2D ve dijital 3D olanları önermem) Anthony Hopkins ve Russell Crowe’ un etkileyici oyunculukları desteklenen görsel efektlerle de sizi hikayeye hemen adapte ediyor. Harry Potter’ dan tanıdığımız Emma Watson da başarılı bir oyunculuk sergilemiş. 

Filmle ilgili detaylara takılsanız bile 3 boyutun etkileyici sahneleri için gitmek gerekir diye düşünüyorum.
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It