Geçtiğimiz hafta Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ nda gerçekleşen Home & Garden fuarı sınırlı sayıda ancak seçkin firmaları ağırladı. Ev ve bahçe alanında kendini ispat etmiş değerli firmaların yer aldığı fuar son trendleri prototip halinde bulabileceğiniz nitelikteydi.

İtalyan mobilyasının hakkını veren Visionnaire her zamanki iddialı ve göz alıcı tasarımlarıyla göz dolduruyor. Üstelik artık bahçe mobilyasında da bu iddiasını sürdürüyor.

Fuarın en iç açıcı standlarından biri de O-Design firmasına aitti. Aynı zamanda Dedon markasının da Türkiye temsilcisi olan bu mimarlık ofisi hazırladığı konsept bölümlerle ruhumuzu açtı. Markanın sahibi Oya Oğurcu dinamik doğasını bu fuarda da yansıtmıştı.

Sette yine Bahçe Fuarı’ ndaki gibi geniş bir standta çok sayıda bahçe mobilyası sergiledi, üstelik diğer fuardan da çoğu farklı modellerle.

Anna Fresko’ nun yalın ve çarpıcı stili fuarda da göz dolduruyordu. Farklı malzemelerle değişik dokuları başarılı bir şekilde harmanlayan firma evlerinde karakteristik bir ruh isteyenlerin ilk tercihi.

“Evinizi Yuvaya” dönüştüren ince detayların geçtiği bir adres de House2Home’ un Beylerbeyi’ ndeki mağazası. Burada ev ve bahçe için bulabileceğiniz aksesuarların hepsi birbirinden şık ve sevimli.

İç mekanlarda tırabzan tercihiniz pleksiglass ürünlerse en çok modele sahip Pleksi firmasını ziyaret edebilirsiniz.

Fuarın İtalya’ dan da misafirleri vardı. Düğünün en önemli unsurlarından düğün pastası, gelinlik ve ayakkabı üçlemesi üzerine bir stand açmıştı pasta şefleri Marco Democratico ve Davide Francesca ile gelinlik tasarımcısı Domo Adami. 
Linklerine buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Rubinia

Sicis

La Pot firmasının birbirinden şık saksılarıyla sizi daha önce de tanıştırmıştım. 

Biraz hantal gibi görünse de başarılı bir tasarım. Bu da Sette’ den.

Bio Design

Ece Mobilya’ nın bu takımı da oldukça şık ve tarz.

Bahçe ve peyzaj düzenlemeleri için firmalar da fuarda yerini almıştı. Bir tanesi de İnce Botanik’ ti.

Fuarın bir sürpriz ismi de Nişart Gallery idi. Açıkça söylemek gerekirse fuar ortamından sonra bir anda karşıma bu alanda tam anlamıyla yorgunluğumu attım. Ben de sizi beğendiğim eserlerle baş başa bırakıyorum.

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It