Geçtiğimiz hafta CNR Expo’ da Anne Bebek Çocuk fuarı gerçekleşti. Size Instagram’ dan da duyurduğum bu fuarı kaçıranlar için ben de bir yazı hazırladım, gidemeyenlerin veya İstanbul dışında yaşayanların da yararlanabilmesi adına…

Toplam dört hole yayılmış olan firmalar arasında yok yoktu. Mobilyadan, bebek arabalarına, çocuk-bebek eğitim ve okuma kitaplarına, giyim ve bebek elektroniklerine varan ihtiyacınız olabilecek her şey buradaydı. İşin en cezbedici yanı ise bilirsiniz kitap ve hediye fuarları dışında genelde pek satış yapılmaz, amaç tanıtımdır. Ama bu fuarın bir holü tamamen satışa yönelikti, dilerseniz beğendiğiniz çocuk odasını orada seçme şansı vardı.  

Yalnızca çocuk odası değil tabii ki, bebek arabaları, kıyafetleri ve her tür aksesuar da buna dahil. Yalnız tek koşul satış işlemlerinin sadece pazar günü yapılıyor olmasıydı. 

Bu arada bebek odası modellerini beğendiğim bu konseptler Masko’ daki Bebishroom isimli firmaya ait.

Minik şövalyenin kalkanındaki minik fleur de lys’ e dikkat! Decoridea her yerde 😉 bayıldım, bayıldım!

 Mima markasının mama sandalyeleri ve bebek arabalarını pek modern buldum. Jetgiller’ den fırlamış gibi bir görünümleri vardı. Mama sandalyesi için estetik modeller olsa da 2 katlı bebek arabasını beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Altta kalan bebek için bence bir hayli klostrofobik bir durum.

Bebeğiniz uyurken yanına bıraktığınız telsizlerde lütfen ve lütfen önceliğiniz radyasyonsuz modellerde olsun. Günümüz çağında hangi bilgiye ne kadar güvenebiliriz, her şeyi sorguluyoruz ama en azından pek çok marka içinden bu özelliğini vurgulayanları tercih etmeli. (radyasyon, wireless vb. konularda bir parça hassasım anlaşılacağı gibi 🙂 )
Çocuklara akülü arabalar tırlarda… Başarılı bir görsel ve sergileme…

Kendinden hafifçe sallanan, müzikli bu yeni nesil anakucakları çok kullanışlı ve rahat. Dinlendirici müzikleriyle mest olup mışıllll mışıl uyumayan bebek görmedim, kullananlardan şiddetle tavsiye edilir, bilgilerinize… 

Buhar makineleri özellikle kış aylarında kuru havayla baş etmede bire bir.
Doğum fotoğrafçısı ve hastane odası süslemeleri için organizatörler de fuar da yerlerini almıştı. Ee onlar da artık olmazsa olmazlar arasında…

Kullanan var mı, dezavantajı var mı bilmiyorum ama mantıklı bir çözüme benziyor. Tecrübesi olan okuyucumuz varsa hepimizi aydınlatabilir.

Ve aileleriyle gelecek çocuklar da unutulmamıştı, onların faydalanabileceği oyun-eğlence-boyama etkinlikleri için bir bölüm de hazırlanmıştı.
Bu yılki Anne-Bebek-Çocuk Fuarı da epey renkli ve kalabalıktı, bir sonraki yıl için-ihtiyaç dahilinde- mutlaka ajandalara alınmalı.
Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It