Mutlu haftalar olsun hepimize.. Bebek ve çocuk odaları dizimi devam ettiriyorum. Kız bebeklere oda yapmanın keyfi bir başkadır. Yapıp da deneyimlediğim bir olay değil ama deneyime de gerek yok hani 🙂 bir bebek mağazasına bile adımınızı attığınız an kızlardaki renk, ahenk ve cici bici bolluğu gözünüze bayram ettirir. Hangisini alacağınıza zor karar verirsiniz. 

Oda seçimi de bundan farklı düşünülemez. İster bir peri kızının masalını yaratın odada bu balkabağı araba gibi, ister sevimli hayvancıklardan bir ordu dost yaratın duvarlarında veya kraliyet ailesine yeni doğmuş bir prensesin tumturaklı yaşam alanını sunun. Karar ne olursa olsun aşamalar oldukça eğlenceli olacaktır. 

Erkek bebeklerdeki aksesuar azlığı can sıkabilecekken kızlarda sonu gelmeyen süslü abajurlar, fırfırlar, dekoratif aynalar gibi hayalgücünüzü zorlayacak sınırsız seçenek düşünebilirsiniz. Kız diye tek renk düşünceniz pembe olmasın, canlı yeşilleri su yeşiliyle kombinleyebileceğiniz gibi, limon sarısı beyaz, somonu aksesuarlarla da destekleyebilirsiniz.

Yuvarlak yataklar da dekoratif açıdan farklı durduğu gibi estetik de bir görünüm sağlar. Tek dezavantajı çapı fazla geniş olmadığından uzun süreli bir kullanımı olmaz. Ayrıca üstteki örnekte tavan süslemesi de klasik duvar kağıtlarından sıyrılmak için iyi bir seçenek olabilir.

Karar verdiğiniz temanın devamı olarak duvara bir resim, görsel veya pano uygulatabilirsiniz.

Süslü annelerin süslü kızlarına 🙂

Minik masum kuşlar ve kelebekler de kız odalarına güzel bir alternatif. Üstelik bu konseptle rengin de pembe yapılması gerekmez.

Alis Harikalar Diyarı’ nın uçsuz bucaksız bahçeleri kızınızın odasına doğuvermiş…

Doğasever ailelerin çocuklarına da bu sevgiyi küçüklükten itibaren aşılayabileceği bir örnek. İyi bir marangozun bile yapabileceği ve maliyetinizi dilerseniz düşürebileceğiniz bir model.

Mor melankoliyi çağrıştırsa da zeka çalıştırmaya katkısı olan bir renk. Fazla koyu gelir diyorsanız romantik lila tonlarıyla o masum etkiyi yakalayabilirsiniz.

Canlı tonlarla göz yormak istemezseniz krem ve ekru tonlarını duvar ve mobilya renklerine taşıyabilirsiniz. Oyuncaklar gerekli rengi ve canlılığı verecektir zaten.

Bu hilal formundaki minik beşik tam da “Parmak Kız” ın ceviz kabuğundan yatağını anımsatmıyor mu?  

Biraz daha şık ve sofistike bir tarz yaratmak için gri veya kesekağıdı tonlarını ana renklerde kullanarak aksesuarlarda pembe, sarı, yeşil renklerini birleştirebilirsiniz.

Bir prenses odası daha…

Şu an bebek odası hazırlayanlara kolay gelsin bu zevkli koşturmacada. Peki favoriniz hangisi? 
Not: Bebekleri büyüttük, yarın çocuk yataklarıyla devam ediyoruz.
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It