Bugün farklı bir çekim var sizler için. Burası bir dans atölyesi hatta bir tık ötesi belki, bir dans mabedi. 

“Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi” ve aynı zamanda “AzulMavi- Endülüs Kültürü ve Flamenko Derneği” burası. Kurucusu ise Türkiye’ nin önde gelen flamenko dansçılarından Melis Cangüler. İstanbul’ da yaşadığı dönem öğrencisi olmuş olmak benim için büyük bir şanstı. Güzel enerjisini muhteşem dansıyla birleştiren dünya tatlısı bir insan. Flamenko aşkının götürdüğü Ankara’ dan dönüş yaptıktan sonra İstanbul’ da bu kez kendi stüdyosunu açmaya karar verdi. Ve dernekle beraber Azul oluştu. 

Azul İspanyolca’ da mavi demek, adına yakışır bir giriş.
Ve logoyu oldukça anımsatan bir aydınlatma.

Flamenkonun yanında tango, vals, pilates, yoga, zumba, oryantal, tango gibi pek çok dansı bünyesinde barındıran stüdyo oldukça keyifli bir hale getirilmiş. 
Daha önce birkaç farklı stüdyoda dans ettiğimden biliyorum, İstanbul’ daki birçoğuna taş çıkarır 🙂

Dansla ilgili yine Melis Cangüler tasarımlı ürünleri satın alabiliyorsunuz mağaza kısmında. Süsler, şal, baskılı t-shirtler, mouse pad ve saatler…

Fulya’ daki stüdyo epey geniş, aydınlık ve ferah. Küçücük odalarda sıkışarak değil böylesi rahat bir mekanda çalışmak gibisi yok. Mekan çekimimiz erken kararan kış tarifesine maruz kalmış olsa da ortamın sevimliliği sizi cezbetmiştir diye düşünüyor, siz bir de gün ışığının enerjisiyle görün burayı diyorum.

Şirin soyunma odası

Mini cafe alanının bulunduğu bölümde Endülüs tarzı mobilyalar ve detaylara yer verilmiş. Flamenkonun doğduğu bölge Sevilla’ dan posterler ise olmazsa olmaz.

Müzik ve notalar her yerde…
Dans arası kahve molası verdiğinizde kütüphaneden dansla, flamenkoyla ve İspanyol kültürüyle ilgili kitapları karıştırabilirsiniz. Bu arada yakında burada çok renkli bol müzik ve danslı tapas geceleri de düzenlenecek şimdiden bilgisini vereyim. Katılmak isteyenler olursa blogda bilgilendirme yapacağım.

İşte flamenkoda kemik ve eklem sağlığı açısından rahat çalışabilmek ve istenilen sesin çıkabilmesi için gereken kontrplak zeminli stüdyo.

Zaman zaman çeşitli workshoplara ve yabancı eğitmenlere de ev sahipliği yapan AzulMavi’ yi ziyaret ettiğim gün Iida Shigemi yönetimindeki Japon Şaman geleneğinden 3 hazine paylaşımı atölyesi vardı. 

Dansla ilgileniyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir stüdyo burası. İletişime geçmek isterseniz 0507 651 3622 veya 0212 211 5133 numaralı telefonlardan ya da azuldernek@gmail.com mail adresinden Melis Cangüler’ e ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgiler ise http://azuldernek.com/ veya http://meliscanguler.blogspot.com/ya da http://melisdanskursu.com/ adreslerinde. 

Yazar

Comments

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It