Farkındayız değil mi? Ağustosu da yarıladık bile. Böyle ağustosun yarısına geldik mi beni alır bir “eyvah yaz bitiyor” paniği. Yeterince tadını çıkarabildim mi diye bir tartarım kendimi ve mayıstan itibaren yaptıklarımı. Eylül de fena sıcak olmuyor değil ama bir kere sonbaharın havadaki kokusu yarımküremizi teslim alıyor.

Ben de yazın tadını son son çıkarmak isteyenler için bir liste çıkardım. 

YAZ BİTMEDEN YAPILMASI GEREKENLER:

* Deniz, boğaz, göl, nehir.. Yakınınızdaki bir “su” kenarına atın kendinizi. Sıcak havada kulaklarınızı şenlendiren suyun şırıltısının keyfine varın. Yanında da bir çay gider tabii.

* E su kenarı demişken o suya atlamamak olmaz. Bulabildiğiniz en yakın denize / havuza dalmadan bu yazı bitirmeyin. 

* Çiçeğin mevsimi vardır elbet. O yüzden sonbaharda da haşır neşir olabileceğiniz bir türünü seçin ve onunla uğraşın, toprağıyla bolca oynayın. Doğanın ucundan kıyısından yakalayabildiğiniz her köşesinden yakalayın.

* Açık havada düzenlenen konserlerden veya film gösterimlerinden birini mutlaka yakalayın. Güzel bir yaz akşamında olduğunuzu hissetmenin en güzel yanı.

* Temmuzdan da sıcak geçen bu ayın rehavetini yaz akşamlarında atın. Terletmeyen pamuklu nevresimlerinize, pike takımlarınıza yatağa girmeden önce lavanta kokusu sıkarsanız rahat ve huzurlu bir uyku sizi bekler. Tavsiyem ise benim de beğenerek kullandığım L’Occitane lavender eau de toilette veya lavender pillow mist.
* Siz de benim gibi kışın içi ürperdiğinden dondurma yiyemeyenlerdenseniz, dondurma öğünlerinizi arttırın, vakit daralıyor! Bu maddeyi niye mi yazdım; resmen bazen unutuyorum da ondan, hem kendime hem size hatırlatma 😉 Tabii dondurmaları şık ve farklı kombinasyonlarda sunmayı unutmayın. Bir sonraki postum dondurma sunum fikirleri üzerine olacak, onu da şimdiden duyurmuş olayım.

* Yaz başında değiştiremediğiniz, “bu da seneye kalsın” dediğiniz bahçe/balkon mobilyası minderiniz varsa işi hiç seneye bırakmayın, şimdiden alın yazın son demlerinin keyfini çıkarın, seneye de aklınızdaki bir iş elenmiş olur 😉

Minderlerin 2li takımı 70 TL, 4lü 140 TL, 6lı 200 TL

* Decoridea çekilişine katılmayı unutmayın! 🙂 hemen kendime pay çıkarmasam olmaz… Süre daralıyor son gün 1 eylül. Katılım şartları için tıklayın ve beni takibe devam edin 😉

Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It