30. yaş benim değil, Decoridea’ nın hiç değil 🙂 Sevgili eşimin.. Bu yıl 30. yaşını kutlayacağımız için biraz daha şenlikli ve detaylı bir hazırlık yapmak istedim. Çoktandır karar veremiyordum nerede ve nasıl bir şeyler olmalı diye ancak dışarıda oldu mu bölünen kalabalıktan, kontrol dışı müzik çeşidi ve sesinden dolayı “ev samimiyeti her zaman garantidir” diyerek evde bir organizasyon yapmaya karar verdim. 20li yılların devri kapandığından çoğu zaman burukluğa sebep olan 30lu yaşların gelişini eğlenceyle renklendirmek istedim. Bunun da kaçınılmaz ilk adımı tüm sevdiklerinin bir arada olması. Arkadaş çevremizden uzun bir liste hazırladım öncelikle; doğum, tatil veya iş sebebiyle gelemeyecekleri mecburen eledim. Gelen LCV neticesindeki net rakam 26 idi, bu da bizimle 28 demek oluyor 🙂 Son dakika fireleri olabilir desem de tüm hazırlıklar buna göre yapıldı. Her ne kadar yemek yapmaya misafir ağırlamaya bayılsam da kendimi dev kazan başında kepçe karıştıran bir aşçı gibi hissetmemek adına işi bu seferlik uzmanına bıraktım 🙂 Sevgili Şeyma ve Selen’ in Kağıthane’ de iş merkezlerinin orta yerinde açtıkları Meyan Cafe Restaurant‘ tan catering hizmeti aldım.
Daha önce tüm hazırlıkları gece yarılarına kadar kendim üstlendiğimden bu seferki pek rahat oldu, söylemeden edemeyeceğim 🙂 Meyan‘ a güvendiğim için kötü bir sürprizle karşılaşmayacağımı biliyordum zaten ama bu sefer de bitmek bilmez bir merak aldı beni 🙂 Cumartesi öğleden sonra her şey sağ salim geldiğinde ise doğru tercih yaptığımı anladım. 

Menümüz ıspanaklı kiş, peynirli kiş, tavuklu caesar soslu rulo dilimleri, somonlu krep dilimleri, 3 çeşit peynir topu, kısır, misket köfte, patates kurabiyesi, zeytinyağlı yaprak sarma ve çeşitli atıştırmalıklardan oluşuyordu.

Bu kova da pastamıza ufak bir gönderme.

Yukarıdaki “Life is great at 30” yazan peçeteler, önünde fotoğraf çekildiğimiz bu kapı banner’ ımız ve pasta üzerindeki ince uzun mumlarımız Parti Dünyası‘ ndan sipariş verildi. 3 gün içinde adresinize sorunsuz bir şekilde ulaşıyor, bilginize… 

Ve bu da gecenin diğer sürprizi, şampanya ve kovası şeklinde pastamızı Pelit Pastane‘ si hazırladı. 
Bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan, gelen gelemeyen, arayan, güzel dileklerini ileten tüm dostlarımıza teşekkür ediyor, eşimin de yeni yaşını sizin de nezdinizde bir kez daha kutluyorum 🙂

Yazar

Yorum Yaz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Pin It