Ve nihayet ev çekimi postum hazır tastamam. Acıbadem’ de misafir olduğumuz sevgili Sabahattin ve Saadet’çiğimizin ( Saadet-i Blog ) bu sıcak evi çok yakında yeni ferdini karşılamaya hazırlanıyor. Ama o gelene kadar annesi ve babası bu eve ne emekler dökmüş hep beraber inceleyelim.

Aylarca süren tadilat ve onarımlardan sonra baştan aşağı yenilenen bu çatı dubleksi eşyaya boğulmamış ama her alan çok güzel değerlendirilmiş.

Biraz dömi klasik biraz avangard tarzın birleştiği bu ev çoğunlukla krem ve kahve tonlarında dekore edilmiş. Çift başta iş yoğunluğu nedeniyle mimarla çalışmayı düşünmüşse de sonradan tamamen kendi zevkleri doğrultusunda hareket edebilmek adına kolları sıvamışlar…

Yatak odası mobilyaları ve avizesi Kervan’ dan alınmış. Giyinme odası ayrı bir odayken yatak odasıyla birleştirilerek girişi değiştirilmiş. Ayakkabılı aydınlatma da uzun arayışlar sonucu Şişhane’ de bulunmuş ve her ayakkabı delisi bayan gibi sadece ayakkabının şekli bile onlarca ayakkabı almış gibi bir keyif vermiş kendisine 🙂 

Banyo, mutfak, evin tüm kapıları ve üst kattaki kütüphane tasarımları için Best Design – Turgut Özdemir ile çalışılmış. Banyolarda Villeroy & Boch ve Vitra seçilmiş, banyo aksesuarlarında ise Vitra İstanbul serisi, Primanova ve Jua tercih edilmiş.

Mutfağın yemek bölümündeki guguklu saat yine evdeki nostaljik havaya katkı sağlaması amacıyla internetten sipariş edilmiş… 
Mutfaktaki yine Özartaş Avize’ den alınan kuş ve bulut aydınlatmalar ortama son derece sevimlilik katmış.

Mutfak mobilyasında eski Amerikan tarzı mutfakları beğenen çift tüm dolap ve tezgah düzenlemeleri için yine Best Design firmasından Turgut Özdemir ile çalışmış.
Ev alındığında düz ve kısa basamaklardan oluşan merdiven ve mutfağı ayıran duvar yıkılarak koridorun da ışık alabilmesi için içten aydınlatmalı cam duvarla değiştirilmiş ve hole ferahlık kazandırılmış. Duvar önündeki çekmeceli dolap Kervan‘ dan, saat ise kuzen hediyesi. 
Cam bölme burada daha net görünüyor. Bu ferforje askılık ise geçen yılki mobilya fuarından alınmış. Fuarlarda ürün satışı olmadığı için epey dil dökülerek alınmış bir obje ev sahibimizin kardeşi tarafından.
Salonun bu cumba kısmında yer alan koltuklar Sabahattin’ in ailesinden yadigar. Ne varsa eskilerde var diye boşuna demiyoruz 🙂 Oymaların zerafetine dikkatinizi çekerim. Ceviz ağacından el oyması olan takım salonun diğer mobilyalarının rengine boyanmış, döşemelik kumaşı ise Persan‘ dan kadife damask ile değiştirilmiş. 

Salondaki krem chester koltuklar ve masa Vatan Mobilya‘ da özel olarak yaptırılmış. Çift kalabalık misafirleri de düşünerek yemek masasını 2,90 x 1,40

ebatlarında yaptırmış. Tüm salon aydınlatmaları Şişhane’ deki Özartaş Avize’ den İtalyan üfleme cam olarak seçilmiş. 

Kuğu cam aksesuarlar Swarovski’ den. Tepsideki parfüm şişeleri yurtdışında farklı seyahatlerden anılar… Üzüm salkımı ise Herend‘ den bir arkadaş hediyesiymiş. 

Ev sahibemiz atları ve binicilik sporunu çok sevdiğinden onlarla ilgili aksesuarlara ayrı bir ilgisi var. Bu yüzden salondaki at tablosu babasından ev hediyesi gelmiş. Aşağıdaki at heykeli de yine diğer ferforje gibi geçen yılki mobilya fuarından kardeş hediyesi. 

Girişte yer alan ayna ve tırnak da yine Vatan Mobilya’ dan. Geniş duvarları hareketlendirmenin en güzel yolu doğal taş döşeme veya duvar kağıdıdır. Holdeki bu uzun duvar da krem ve bejin yumuşak tonlarındaki taşlarla kaplanmış. 
Gelelim üst kata. Merdivenin sağında kalan bu bölüm kütüphane olarak ihtiyaca yönelik olarak tasarlanmış Best Design’ ın katkılarıyla. 
Çatı katının çok fonksiyonel değerlendirildiği bir ev burası. Rahat koltuklarda televizyon izleyebilmek için fasulye şekil bir grup seçilmiş Vatan Mobilya’ dan. Pufla geniş koltuğun düz hatlarını kırmak içinse bu yılın en trend desenli kumaşlarından kaplanmış. Sallanan sandalye yine evde nostaljik unsurları seven çiftin Kervan’ dan tercihi olmuş, hemen üstündeki geyik başı ise Amerika’ dan alınmış. 
Üst katta terasa çıkmadanki bölüm bir kitchenette olarak değerlendirilmiş ve beyaz eşyalar yine nostaljik seçim ciciler cicisi Smeg’ den 🙂 Çekim günü aynı zamanda geniş çaplı bir çay partisi olduğundan ( Bebeğimi Beklerken Kız Kıza Çay Partisi ) bu kısım servis için rahatlıkla kullanılabildi. 
Bahçe mobilyaları Tepe Home’ dan alınmış, müzik kutusu ise eşinden Saadet’ e yılbaşı hediyesi.

Gusto sahibi çiftimize emeklerinden dolayı ellerine sağlık diyor ve güzel evlerinde huzur, sağlık, mutlulukla oturmalarını diliyorum. 
Yazar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It