Merhaba Decoridea’ cılar!

Geçen hafta söz verdiğim gibi “ev çekimleri” bölümümüzü bugün itibariyle güncel hale getiriyorum. Paylaşacağım görüntüleri umarım sizler de beğenirsiniz. Yalnız şöyle bir parantez açmak istiyorum. Ev çekimimiz için kapılarını bize açan sevgili arkadaşım Saadet’ in aynı zamanda ev sahipliğini yaptığı “bebeğimi beklerken kız kıza çay partisi” -bizim deyimimizle baby shower- etkinliği ile çakışınca sizlere sunabileceğim sayısız kareler çıktı! O yüzden ben de parti etkinliğiyle ev çekimini ayırmaya karar verdim. Fotoğraf çorbası yaratmaktansa rafine postlar daha anlamlı diye düşünüyorum. Bu arada kendisi aynı zamanda Saadeti-i Blog ‘un yazarıdır, takip etmenizi öneririm. 

Hamileliğinin son ayında olan arkadaşıma çocukluk arkadaşı Melike’ nin sürpriz olarak başlattığı baby shower organizasyonu sonradan “bebeğimi beklerken kız kıza çay partisi” ne dönüştü. Saadet’ in yine çok yakın arkadaşları olan bloggerlar Aysun ( Aysstyle ) ve Deniz’ in (Cumartesinapsak ) de büyük emekleriyle çok renkli bir partiye dönüştü. 
Arkadaşım davetli sayısı fazla olduğundan en pratik yolun catering firmasıyla anlaşmak olduğuna karar vermiş ve Elma Catering ile çalışmış. Baştan belirtmeliyim ki süslemelerden, yemeklerin lezzetine ve sunumlarına kadar her şey on numaraydı. Ebay‘ den alınmış olan peçete süsleri günün sonunda tüm kızların koluna bileklik oldu. 

Dubleks olan evin üst katında terasa çıkmadan önce hemen bir açık mutfak alanı yaratılmış ki bu servis için çok büyük rahatlıktı. 

Bebek ile ilgili süslemelerde son derece yalın ve şık detaylar kullanılmıştı. Birkaç toz pembe balon ve aşağıdaki yazı kartoneti tercih edilmişti. 
Bu köşe ise şekerlemeler, bir buket çiçek ve oyunlarda kullanılacak olan lolipop kalemlere ayrılmıştı.

Gelelim oyunlara! “Baby shower” istememesine rağmen arkadaşlarının hazırladığı oyunlara müdahil olan güzel ev sahibemize ise kazananların alacakları hediyeleri belirlemek düşmüş. Daha eve girer girmez herkesin boynuna ucunda bebek detayları olan pembe kolyeler takıldı. Burada amaç gün boyunca “bebek” kelimesinin söylenmemesi, söyleyenin ise kolyesinin söylettiren tarafından kapılması 🙂 Gün sonunda yine en çok kolye toplayana ödül vardı. Lades oyununda iddialı olmama rağmen ne yazık ki çok masum görünen hain bir plan sonucu kolyemi kaptırdım 🙁 
Diğer iki oyun anne&baba ve Sabina bebek hakkında ayrı klasik sorulardan oluşan anketlerdi. Burdan da belirteyim ki özellikle bebek soruları bir hayli zordu hatta “boş kağıt verip” çıkmak isteyenler bile oldu 🙂 

Yine anket şeklindeki bir başka oyunun ise görüntüsü çok fena, lezzeti ise bol çikolatalıydı. Meğer baby shower oyunlarının en bilinenlerindenmiş. Resimde de gördüğünüz gibi önceden eritilmiş dört farklı çikolata bebek bezlerinde servis ediliyor, tadıyorsunuz ve neli olduğunu yazıyorsunuz. Garip bir deneyim olsa da eğlenceliydi ve bunun sonucunda nihayet günden bir hediyeye kavuşabildim 🙂 Lipstick ve mis kokulu mum için teşekkürler Sado’cuğum. 
Günün diğer sürprizleri ise “biberondakini en hızlı bitiren” ve “mama yedirmece” oyunlarıydı. Önlükleri takmış mamalarını yiyen arkadaşlardan çok sempatik ve eğlenceli görüntüler çıktığına sizi temin edebilirim 🙂 En son oyun ise anne adayının gözü kapalı bir şekilde dokunduğu bebek eşyalarının neler olduğunu tahmin etmesiydi.
Tatlılar ise yoldaki pamuk kızımıza yakışacak sevimlilikte ve lezzetteydi. Pasta Pelit pastanesinde, enfes cupcakeler ise Nişantaşı’ ndaki Denicious’ ta yaptırılmıştı.
Davetlilere gün sonunda ayrıca Sweet Box‘ ın cupcake şeklinde hazırladığı sabunlar hediye edildi. 

Minik Sabina, annen, baban tüm hazırlıklarını tamamlamış ve biz tüm sevenlerin seni sabırsızlıkla bekliyoruz, sağlıkla gel, huzura mutluluğa, anne ve babanın sevgi dolu kucağına… 

Yazar

5 Yorum Var

 1. Ya bunlar muhteşemmmm bayıldımmmm:)

  Beyaz kenarı siyah dantel olandan runner olarak sipariş verebilir miyiz:)

  • Melike Hanim tabii ki istediginiz renk kumasi istediginiz dantelle kombinleyebiliriz, istenilen olculeri verin yeter 😉

 2. Süperrr..Resimleri bu kadar muhteşemse kendilerini hayal bile edemiyorum.sipariş vermek istiyorum.kaç gün de hazır olur.teşekkürler.

 3. Merhaba,

  Sizin seçiminiz doğrultusunda kumaş ve dantel stoklarımızın teyidi alınıyor ve üretime veriliyor. Hazırlık aşaması atölyemizin de yoğunluğuna göre iki hafta civarında hazırlanıyor. Sipariş detaylarınızı [email protected] a atabilirsiniz.

  Sevgiler 🙂

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pin It