Bu haftasonu Tüyap’ taki Bahçe Dünyası Fuarı’ nı ziyaret ettim. Zamanlamam ise mükemmeldi, bu kadar güneşli ve güzel bir havada bahçe gibi insanın ruhunu yenileyen bir konuda fuar gezmek nefis oldu. Rahat ve geniş oturma grupları, salıncaklar, mini şelaleler, doğal taşlardan yapılmış dekoratif aksesuarlar hepsi birbirinden güzeldi. Siz takipçilerimle paylaşmak için bol bol fotoğraf çektim tabii ki 🙂 Önce oturma gruplarıyla başlamak istiyorum. Her zamanki gibi rattan  koltuk takımları farklı tasarımlarla revaçtaydı. 

Rattan örmelerin yanı sıra değişik malzemelerden dokular oluşturan modern takımlar da bahçelerinizin toprak renkleriyle uyum sağlayacaktır.

Yukarıdaki bu takım da bambu severler için ilginç bir modelleme olmuş. Aşağıdaki bu ağaç dokulu masa ve oturma grupları ise doğanın özünü kullanmak isteyenler için kaçınılmaz bir seçim! 🙂 Görünümleri belki biraz kaba ve iri de olsa bu masalarda yemek yemek oldukça keyifli olacaktır. Hele haftaiçi yoğun trafik ve iş hayatının yorgunluğunu atmaya birebir.

Yorgunluk atmak demişken hemen hamak, şezlong ve salıncaklara geçmek istiyorum. Pufidik minderleriyle salıncaklar o kadar davetkar duruyordu ki her salıncağı görüntülemek için ziyaretçilerin üzerinden kalkmalarını beklemek zorunda kaldım 🙂

Fuarda beni en çok şaşırtan markalardan biri de eminim sizlerin de hatırlayacağı Siesta sandalye markası oldu. Plastik beyaz sandalyeleriyle hafızalarımıza yer etmiş bu köklü firmanın eski profilinden eser kalmamış diyebilirim. Alttaki modelin masa bacak detayı çok hoşuma gitti. 

Bugünün en ferahlatıcı noktası kesinlikle mini şelalelerdi. Su sesinin dinlendirici etkisi kanıtlanmış bir gerçek. O yüzden değil bahçe, biraz genişçe bir balkonunuza veya terasınıza bile ufak modellerinden yerleştirebilir, o huzur dolu sesi her daim evinizde duyabilirsiniz. Benim favorim ufak bir model de olsa sincaplı olan. 🙂

Bu arada açık hava keyfinin olmazsa olmazı mangal ve barbeküdür. Kanada menşeili bir firma olan Broil King de fuar katılımcısıydı. http://www.broilkingbbq.com/ websitelerinden onlarca çeşit ebatını bulabilirsiniz. 
Heykeller ise bir başka peyzaj detayıdır mis çim kokulu taze yeşillere yakışan. Klasik olan aslan figürlerini her zaman sevmişimdir. Bana göre evinizi koruyan bir gücü temsil eder. Ama eğlenceli seçeneklere de yer vermek isterseniz aşağıdaki gladyatör ya da Mançalı Don Kişot ve tembel ama sadık yaveri Sanço Panza’ nın heykelleri anlamlı seçimler olabilir. (Bir edebiyat sever olarak son örnek kesin tercihim olurdu 🙂 )

Ve çiçeklendirme.. 

Kullanılan malzeme doğayla bütünleşme anlamında biraz fazla metalik kaçsa da saksıların bu şekildeki tanzimini çok beğendim. Siz de benzer malzemeler kullanarak saksılarınızı böyle yerleştirebilirsiniz. 
Yazar

Pin It